Atzīmējot latviešu ainavista Vilhelma Purvīša (1872–1945) 150 gadu jubileju, Kultūras rondo izzinām, kā top jaunā grāmata par meistaru, kuru raksta mākslas vēsturniece Kristiāna Ābele, un izstāde „Purvītis”, kas maija beigās būs skatāma Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Interesēsimies arī, kas notiks ar viņa dzimtajām mājām ”Vecjaužiem”, ko savā pārziņā pārņēmus fonds "Viegli".

3. martā, Vilhelma Purvīša 150. dzimšanas dienā, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīkoja preses konferenci. ievadam, lai sajustu tās atmosfēru, fragments no muzeja direktores Māras Lāces teiktā.

Šobrīd top monogrāfisks darbs par Vilhelmu Purvīti un izstāde. Saruna ar monogrāfijas autori Kristiānu Ābeli un izstādes "Purvītis" kuratori Aiju Brasliņu. Saruna notika Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krātuvē, kur arī glabājas Purvīša gleznas.

Vēl uz sarunu par Vilhelmu Purvīti aicinām fonda "Viegli" vadītāju Žaneti Grendi un Margarētu Lestrādenu, Nīderlandes pilsoni, kura fondam "Viegli" uzdāvinājusi savā īpašumā esošās Vilhelma Purvīša dzimtās mājas "Vecjauži".