Jau trešo nedēļu mākslas centrā “Zuzeum” skatāma brīvdabas ekspozīcija – ziemas skatlogi ar stikla, porcelāna un tēlniecības darbiem. Svētku skatlogus iekārtojušas māksliniece Darja Meļņikova un arhitekte Evelīna Ozola. Savukārt jaunākajā skatlogā reti rādīti un jauniegūti mazās formas tēlniecības darbi, par kuriem zina stāstīt mākslas zinātniece Arta Vārpa.

Lāčplēša iela ir skaļa un tikai iegriežoties mākslas centra “Zuzeum” skulptūru dārzā ielas trokšņi tiek nedaudz slāpēti. Skan Ziemassvētku melodijas un skulptūru dārza oranžajā Siltumnīcā atvērti vairāki skatlogi, kuros ir ko pētīt. Jau atklāti trīs ziemas skatlogi, pa vienam pirms katras Adventes svētdienas.

Kultūras Rondo mākslas centru apmeklēja dienā, kad tikko iekārtots trešais skatlogs, un tajā redzamas divas skulptūras. Zuzānu kolekcijas grafikas un tēlniecības kolekcijas kuratore Arta Vārpa uzsver, ka trešais skatlogs krasi atšķiras no pirmajiem diviem, kur skatāmi lietišķi dekoratīvās mākslas priekšmeti krāšņā Ziemassvētku atmosfērā.

Skatlogā blakus Alberta Terpilovska veidotajai skulptūrai „Raimonda Paula portrets ar akordeonu” cita mākslinieka Leonīda Sokova darbs „Lācītis Ķepainītis”, materiāls, kādā skulptūra tapusi – ir krāsots koks. Abu darbu radīšanas laiks ir 1978.gads.

Trešā skatloga iekārtošana ir Evelīnas Ozolas kopdarbs ar “Zuzeum” komandu.

Aplūkosim arī pārējos divus skatlogus. Pirmajā skatlogā redzams krāšņs svētku galds ar stikla, kristālstikla un citiem gaismās zaigojošiem traukiem, šo instalāciju veidojusi māksliniece Darja Meļņikova, savukārt skatlogu ar sapņu pili un ziemas sporta porcelāna figūriņām iedzīvinājusi arhitekte Evelīna Ozola.

Mākslas centram “Zuzeum” ir sava krāsa un atmosfēra, kas arī jāņem vērā, veidojot brīvdabas ekspozīciju. Evelīna Ozola atklāj, ka, iekārtojot skatlogu, īstenojusi savu sapņu projektu.

Skatlogu princips ir aizraujošs vērotājiem, turklāt kolekcijas priekšmeti, kas mākslas centra izstāžu zālēs kādu laiku nav rādīti, tagad atmirdz jaunā gaismā. Kā noskaidroju mākslas centrā, ceturtā skatloga nebūs, sākumā vispār bija plānoti divi, taču pēc apmeklētāju pieprasījuma sarūpējuši trešo. Pagaidām ziemas skatlogi un Skulptūru dārzs apskatāmi “Zuzeum” darba laikā.

Brīvdabas ekspozīcija skatlogos apskatāma "Zuzeum" skulptūru dārzā līdz 28.februārim mākslas centra darba laikā.