Noķert svētku sajūtu – tā savu klātbūtni mākslas darbu tirgos raksturo sastaptie apmeklētāji. Pētām Ziemassvētku tirdziņus, kuros, mūsuprāt, iepirkšanās drudzim un dāvanu izvēlei ir pievienotā vērtība – mākslas vērtība. „Jaunmarkas” centrā ir students ar savu radošo veikumu, savukārt ISSP galerijā 10 fotogrāfi un 10 ilustratori piedāvā apskatīt vai iegādāties plakātus.

„Jaunmarkas” virtuve ir neliela telpa, kurā studenti ik rītu nes darbus, ko likt mākslas darbu tirgū, te tiem tiek piestiprinātas cenu zīmes un speciāli kodi.

Mākslas akadēmijas foajē izkārtoti stendi ar mākslas darbiem, kas ir vieskuratoru veidoti. Kuratori mainīsies, viens aicināts  no profesionāļiem, savukārt otrs – ir kāds sabiedrībā zināms cilvēks. Pašlaik „kūrētās” ekspozīcijas veidojuši Alise Careva un Kaspars Kambala. Tas ir tikai viens no jauninājumiem, ar citiem jaunumiem iepazīstina „Jaunmarkas” kuratore Sabīne Vernere. Viņa pati ir beigusi glezniecības maģistrantūru:

"Mums bija vairākas svarīgas lietas, bet viena no vissvarīgākajām noteikti būtu tā, ka mēs ļoti gribējām iesaistīt studentus šajā pasākumā jau no paša sākumu visos soļos, procesā līdz pašām beigām," skaidro Sabīne Vernere.

Savukārt ISSP galerijā jau decembra sākumā atklāta starpdisciplināra plakātu mākslas izstāde – gadatirgus. Tas nozīmē, ka izstādē redzamos plakātus var iegādāties. ISSP interešu lokā ir laikmetīgā fotogrāfija. ISSP vadītāja Jūlija Berkoviča ir izstādes kuratore.

"Ir ļoti interesanti, kad jautā māksliniekam, ka tu vēlies, lai tev atsūta kaut ko plakāti formā, vienu spilgtu bildi, kā viņi izvēlas, jo priekšstati par to, kas ar plakāts mēdz būt ļoti dažādi," stāsta Jūlija Berkoviča.

Beigās tapusi daudzveidīga kolekcija, kurā pārstāvēti 10 fotogrāfi un 10 ilustratori.

Mākslas gadatirgi notiek ne tikai Rīgā, šajā pirmssvētku nedēļā Liepājas mākslas galerijā „Romas dārzs” atvērts Ziemassvētku pop-up gleznu tirdziņš. Galerija piedāvā iegādāties mākslas darbus interjeram vai īpašai dāvanai. Pārstāvēto autoru vidū gan vecmeistaru darbi, gan mazāk zināmu mākslinieku darbi. Šāds pirmssvētku notikums galerijā „Romas dārzs” tiek organizēts pirmoreiz.