Pērn Latvijā izdotas 2014 jaunas grāmatas ar kopējo tirāžu 2,2 miljoni. Tā liecina Latvijas Nacionālās bibliotēkas apkopotie dati. Lai gan ik pa brīdim publiskajā telpā parādās pētījumi par to, ka skolēni grāmatas lasa aizvien mazāk, izdevēji tomēr nav noskaņoti pesimistiski, jo grāmatnīcās pircēju plūsma saglabājas stabila. Pirms diviem gadiem nozarē tika ieviests samazinātais PVN 5% apmērā un tas izdevējiem ļāvis grāmatu cenas noturēt zemākā līmenī nekā inflācija.

Lielākie grāmatu izdevēji Latvijā pēc izdoto grāmatu skaita ir apgāds „Zvaigzne ABC” ar 345 pērn izdotām grāmatām un AS „Latvijas mediji” ar 101 grāmatu. „Latvijas mediji” valdes locekle Evija Veide stāsta, ka visvairāk pērk izklaides literatūru un detektīvromānus.

Apgāda „Zvaigzne ABC” valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka priecājas, ka šobrīd aktīvāki kļuvuši vecāki, kas vēlas uzlabot bērnu lasītprasmi.

Tāpat aug interese par elektroniskajām grāmatām, kas pieejamas publiskajās bibliotēkās, bērnus interesē komiksi un adaptētie jeb atvieglotie teksti. 2022. gadā grāmatām tika samazināts PVN no 21 uz 5%. AS „Latvijas mediji” valdes locekle Evija Veide vērtē, ka šis solis paglābis izdevējus no straujas grāmatu cenu celšanās.

Apgāda „Zvaigzne ABC” valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka stāsta, ka Igaunijā grāmatas ir krietni dārgākas nekā Latvijā.

Ievērojami gan sarukušas grāmatu tirāžas. Ja 1995. gadā viena grāmata tika drukāta 9500 eksemplāros, tad tagad tirāža svārstās ap 2000 eksemplāriem. Bet patiešām labas un lētas grāmatas veikalos var nopirkt brīžos, kad tām beidzas licences termiņš un izdevējiem tās vai nu ātri jāpārdod vai jāiznīcina.