Krievija patlaban iebrūk Ukrainas teritorijā, jo Luhanskas un Doņeckas t.s. tautas republikas ir Ukrainas teritorija, tā Krievijas prezidenta Vladimira Putina lēmumu atzīt šo "republiku" neatkarību un nosūtīt turp savu armiju intervijā Latvijas Radio vērtēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Viņš norādīja, ka tāpat kā Krimas gadījumā Ukrainā atklāti tiek ievests Krievijas karaspēks, tādēļ steigšus jāievieš sankcijas.

Rinkēvičs gan atzina, ka Eiropas Savienībā ir viedokļu polarizācija, un, iespējams, lēmums par jaunām sankcijām nebūs tik stingrs, kā Latvija vēlētos. Baltijas valstis, Polija un, iespējams, citas, uzstās uz stingrām sankcijām.

Savukārt Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Kārlis Bukovskis Latvijas Radio vērtēja, ka Putinam ik pa brīdim nepieciešami īsi, uzvaroši kari un tādi jau bijuši vairakkārt – gan karš Čečenijā, gan karš Gruzijā, gan Krimas aneksija. Šobrīd notiekošais Ukrainas teritorijā vairs nav maza provokācija, bet liela stratēģiska spēle – divu lielu Ukrainas teritoriju sagrābšana. Krievija parādījusi visu savu spēku un demonstrējusi, ka ir gatava rīkoties, un tagad Ukrainai jāizlemj, kā rīkoties un vai tā mēģinās ar spēku aizstāvēt savas teritorijas, uzsver eksperts.

Bukovskis uzskata, ka Putina ambīcijas ir atjaunot agrāko Padomju Savienības varenību.