Akūtajā Covid-19 slimības fāzē bērni slimo vieglāk, bet sekas atveseļošanās periodā var būt ļoti smagas – apmēram 2-4 nedēļas pēc Covid-19 pārslimošanas strauji pasliktinās veselības stāvoklis, var attīstīties multisistēmu iekaisuma sindroms, Latvijas Radio teica Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītāja vietniece Jana Pavāre.

Viņa norādīja, ka multisistēmas iekaisuma sindroms pasaulē un arī Latvijā skar apmēram 0,1% bērnu, kas inficējušies ar SarsCov2 vīrusu. Latvijā patlaban ir septiņi multisistēmu iekaisuma sindroma pacienti. Saslimšana skar vairākas bērnu orgānu sistēmas – parasti elpceļu sistēmu, bieži arī sirds, kuņģa zarnu un citas sistēmas.

Pavāre aicina vecākus īpaši pievērst uzmanību bērniem, kuri pārslimojuši Covid-19 vai arī ģimenē kāds ir slimojis ar Covid-19. Ja bērniem vairākas dienas ir augsta ķermeņa temperatūra, liela miegainība, ādas izsitumi, nekavējoties jāmeklē ārsta palīdzība.

Akūtajā Covid-19 slimības fāzē bērni slimo vieglāk nekā pieaugušie, bet sekas atveseļošanās periodā var būt ļoti smagas – apmēram 2-4 nedēļas pēc Covid-19 pārslimošanas strauji pasliktinās veselības stāvoklis, var attīstīties multisistēmu iekaisuma sindroms, Latvijas Radio teica Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītāja vietniece Jana Pavāre.