Saeima šorīt 10 ir sasaukusi ārkārtas sēdi, lai tajā ievēlētu jaunu Valsts prezidentu. Koalīcijas deputāti augstajam amatam ir pieteikuši Eiropas Savienības Tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūru, Zaļo un zemnieku savienība - tiesībsargu Juri Jansonu, bet daži "KPV LV" iekšējās opozīcijas deputāti - Didzi Šmitu no savas partijas.

Vispirms raidījumā Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondente Madara Fridrihsone - par iespējamiem variantiem šodienas Valsts prezidenta vēlēšanās. Kā šodienas balsojums par prezidentu notiks, kuram lielākās izredzes, kāpēc tomēr ik palaikam runā, ka ar vienu kārtu tiešām varētu nepietikt, un kuram no deputātiem tad rokās ir zelta kārts, no kuras atkarīga prezidenta iecelšana.

KPV LV Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs atklāj, ka frakcijas kodols vakar esot nolēmis šodien prezidenta vēlēšanās atbalstīt Egila Levita kandidatūru. Attīstībai/Par frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts, kā arī Jaunās konservatīvās partijas frakcijas vadītāja Juta Strīķe pauž prieku par KPV LV beidzot paausto atbalstu koalīcijas izvirzītajam kandidātam Levitam, kas nozīmē, ka viņam nu ir stabils vairākums.