Veselības inspekcijas atbilde uz vairāku pacienšu sūdzībām par imunologa Jevgēnija Ņikiforenko kabinetā piedzīvotu seksuālu vardarbību bijusi ļoti formāla un iestāde varēja vairāk iedziļināties lietā, jo diez vai ārsts šādas darbības pats būtu fiksējis dokumentos. Tā intervijā Latvijas Radio atzina Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja biedre un bijusī veselības ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība").

Vienlaikus politiķe uzsvēra, ka Veselības inspekcijas primārais mērķis ir sekot ārstniecības kvalitātei, bet sūdzības par vardarbību drīzāk ir Valsts policijas kompetencē.

Tomēr kopumā mazais ziņojumu un sūdzību skaits gan policijā, gan iestādēs neliecina neko labu un var norādīt, ka cilvēki nevēršas institūcijās, jo tām neuzticas. Čakša atzīst, ka Latvijā sievietes šādus gadījumu bieži noklusē, jo jūtas vainīgas. Trūkst arī uzticēšanās uzraugošajām iestādēm.

Jāpiebilst, ka pēc publiskotā pētījuma ģenerālprokurors Juris Stukāns nolēmis vēlreiz pārskatīt lietu, pieprasot visus tās materiālus, lai lemtu par to pārbaudi un turpmāko rīcību.