Latvijā kopumā 12 sociālās aprūpes iestādēs jeb pansionātos atklāti jaunā koronavīrusa Covid-19 saslimšanas gadījumi. Saslimšana pansionātos atklāta kopumā 90 cilvēkiem – no viņiem 22 inficētie ir darbinieki un vairums jeb 68 ir pansionātu klienti. Trīs sociālās aprūpes centros ir pa vienam inficēšanās gadījumam. Savukārt visvairāk inficēto ir Priekuļu novadā esošajā pansionātā „Mārsnēni”. Tur inficēti 44 cilvēki, no viņiem seši ir darbinieki.

Kopumā Latvijā ar Covid-19 miruši 22 cilvēki, no viņiem septiņi gadījumi saistīti ar pansionātiem. Speciālisti gan uzsver, ka šajos gadījumos pacientiem bija citas nopietnas hroniskas saslimšanas, kuru saasināšanos veicināja Covid-19. Saslimušo skaits pansionātos ir ievērojams. Tomēr kopumā atbildīgie vērtē, ka Latvija labi tiek galā ar saslimšanas kontroli pansionātos. 

Slēgtos kolektīvos, kur cilvēki dzīvo un tuvu kontaktējas, jaunā koronavīrusa izraisītā saslimšana var izplatīties gana strauji un skart lielu cilvēku skaitu. Tā skaidro Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). Pēdējais un arī nopietnākais gadījums pansionātos līdz šim ir Priekuļu novadā esošajā pansionātā „Mārsnēni”, kur saslima daži desmiti cilvēku. 

Kā jaunais koronavīruss nonāk pansionātos? SPKC skaidro, ka kopš marta sākuma apciemot radiniekus sociālās aprūpes centros ir aizliegts. Arī pirms tam to darīt neieteica, jo bija gripas epidēmija. Taču pansionātu darbinieki ar apkārtējo pasauli gan kontaktējas, saka Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.