Līdz ar energoresursu cenu straujo kāpumu šogad virknei daudzdzīvokļu māju visā Latvijā īpaši aktuālas kļuva arī iedzīvotāju diskusijas par ēku renovāciju. Ziņu virsrakstos šogad bieži dzirdēts, ka interese par māju siltināšanu pieaugusi, bet lai, tiktu līdz būvdarbiem, mājokļu īpašniekiem jācīnās ar daudziem izaicinājumiem. Rubrikā "Cilvēks ziņu virsrakstos" nupat atjaunotas mājas iedzīvotāja Kaspara Ložas stāsts.

"Tas ir padomju laika projekts, kuru mūsdienās dēvē par "jauno lietuviešu projektu" un burtiski tik tikko mājai pabeidzām renovāciju tieši pirms apkures sezonas."

Tas ir Dzelzavas ielas 90 nama iedzīvotājs Kaspars Loža. Nupat renovētā daudzdzīvokļu māja Purvciemā izceļas uz konkrētā kvartāla fona, jo citi nami līdzās nav atjaunoti. Mājas iedzīvotāji par renovāciju vienojošies jau pirms pāris gadiem novecojušo komunikāciju dēļ, bet energoresursu cenu kāpums jau kopš pagājušā gada bijis papildu impulss vairs mājas atjaunošanu neatlikt.

Kaspars stāsta, ka šogad arī var salīdzināt, ka iepriekš dzīvokļi bija pārkurināti, daudzi iedzīvotāji pagājušajā ziemā turējuši vaļā logus, bet šoziem šāds siltuma zudums ir krietni mazāks.

Dzelzavas ielas 90 mājas īpašnieku biedrības pārstāvis arī secina, ka šī nama iedzīvotāji ielekuši pēdējā vilcienā, jo projektu izdevās apstiprināt un piesaistīt būvnieku pirms būvniecības izmaksu sadārdzinājuma. Tiesa jau būvdarbu procesā no tā izvairīties šogad nebija iespējams. Nosiltinātās mājas iedzīvotājs vēl stāsta vairāk kā ar visiem kaimiņiem izdevās vienoties par renovāciju, kas tomēr tik daudzos namos Latvijā neizdodas.