Iemaksas otrajā pensijas līmenī šajā brīdī būtu vēlams palielināt, nevis samazināt, kā to ierosināja labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP). Tā intervijā Latvijas Radio raidījumā Labrīt uzsvēra Finanšu nozares asociācijas Kapitāla tirgus komitejas līdzpriekšsēdētāja Kristīne Lomanovska, minot, ka otrā līmeņa pensiju kapitāls ir ļoti svarīgs iedzīvotāju finansiālais uzkrājums - tā mazināšana nozīmētu nabadzības riska palielināšanu arī tiem iedzīvotājiem, kuri šobrīd vēl strādā.

Lomanovska norādīja, ka pensiju pirmais līmenis ir pakļauts demogrāfiskiem riskiem, tādēļ otrais pensiju līmenis veidos aptuveni pusi no nākotnes pensijas. Kopumā eksperte atbalstīja labklājības ministra pausto apņemšanos ieviest pamatpensijas, proti, bāzes summu, ko izmaksātu visiem pensionāriem. Taču finansējuma avots šim mērķim ir jāmeklē citur, ne otrā pensiju līmeņa pārdalē.

Lomanovska arī atzina, ka ministra Eglīša nepārdomātie izteikumi ir risks pensiju sistēmas uzticamībai, kas pēdējos gados bija pieaugusi. Ministra izteikumi arī neveicina vēlmi maksāt sociālās apdrošināšanas iemaksas. Mēneša beigās plānota tikšanās ar ministru Eglīti, kur pārrunās šos un citus aktuālos jautājumus.