Piesātināta krāsu toņu palete, zeltains mirdzums un dziļums raksturo Elgas Grīnvaldes jauno personālizstādi "Vertikāles", kas no 22. decembra būs apskatāma mākslas galerijā "Museum LV". Līdzās abstraktām gleznām autore veidojusi interpretācijas par pasaulslavenu mākslinieku darbiem, kā arī dažādi apspēlējusi sev tuvus simbolus. Izstāde skatītāju aizvedīs meditatīvā ceļojumā, kam vēl savu noskaņu piešķirs arī speciāli tai komponētā Toma Auniņa mūzika.

Elgas Grīvaldes gleznu izstāde apbur ar savu izsmalcināto un ļoti bagātīgo krāsu toņu pasauli. Gleznās ir tāds kā noslēpumains mirdzums un dziļums, ko māksliniece panākusi krāsu slāņus klājot vienu virs otra un saspēlējoties arī ar zeltu. Visdrīzāk katrs skatītājs gleznās saskatīs kaut ko savu. Kādu izstādē redzamie darbi nomierinās, bet kādam varbūt tie sniegs spēcīgu enerģiju. Par atšķirīgām interpretācijām autore tikai un vienīgi priecājas, jo kā viņa pati saka – savos darbos viņa atspoguļo būtībā fiziski netveramas lietas un to var izdarīt tikai ilgi un neatlaidīgi smalkojoties.

Skaņu pasaule un mūzika Elgai Grīnvaldei ir ļoti svarīga gan kā iedvesmas avots, gan kā fons, kad viņa strādā. Spilgts apliecinājums tam ir glezna "Gaismas skaņa" piesātinātos zilganzaļos un zelta toņos. Kā ikviens izstādes darbs, arī tā vēsta par kādu no mūsu dzīves vertikālēm.

Kopumā izstādē ir 55 darbi, skatāmi vairākās mākslas galerijas pirmā stāva zālēs. Abstraktas gleznas mijas ar autores interpretācijām par pasaulslavenu klasiķu meistardarbiem, ko Elga Grīvalde dēvē par satikšanos cauri gadsimtiem. Autore visbiežāk citē fragmentus no Džoto, Fra Andželiko un citu Florences meistaru gleznām.

Vēl viens ļoti nozīmīgs simbols Elgas Grīnvaldes pēdējo gadu mākslā ir kauss, kas kā caurviju motīvs iet cauri arī visai izstādei "Vertikāles".

Vienu no izstādes telpām Elga Grīnvalde dēvē par Ziemassvētku dāvanu skatītājiem. Tajā skatītājs tiek sagaidīts ar Džoto freskām raksturīgo īpaši skaisto zilo toni, kas simbolizē debesis, un pēc tam viņš ir aicināts doties tālāk nelielā meditatīvā piedzīvojumā, kurā viņu izved Elgas Grīnbergas gleznas un Toma Auniņa mūzika.

Galerijas "Museum LV" pārstāve Kristīne Logina Elgas Grīnvaldes izstādi raksturo kā meditatīvu ceļojumu autores ļoti niansētajā un smalkajā krāsu pasaulē.

Elgas Grīnvaldes personālizstāde ‘’Vertikāles’’ galerijā Museum LV skatāma no 22.decembra līdz februāra sākumam.