Pirms 28 gadiem Alūksnes novada Pededzes pagastā notika smags noziegums - izvarota nepilngadīga meitene. Aizdomās turētais īslaicīgi bija aizturēts, vēlāk atbrīvots un tad -pazudis. Lieta noklususi, bet tiesas process pirmajā instancē bija iesprūdis gandrīz uz trīs desmitgadēm. Tagad lietas izskatīšana Alūksnē atsākusies ar jaunu sparu.

Ir 15.decembra rīts. Par nepilngadīgās izvarošanas lietu Alūksnes tiesas kalendārā pieejama skopa informācija. Lieta tiek skatīta slēgtā tiesas procesā, kas nozīmē, ka ne apsūdzēto, ne cietušo vārdi, nedz arī citas detaļas netiek atklātas. Neskatoties uz to, Latvijas Radio devās uz Alūksni. Jau otro reizi šogad.

Pirmo reizi par šo lietu Latvijas Radio jau stāstīja septembra beigās. Šis ir viens no vissenākajiem pirmajā tiesu instancē līdz galam neizskatītajiem kriminālprocesiem Latvijā – tā liecināja pēc Latvijas Radio lūguma apkopotie Tiesu administrācijas dati.

Lieta izceļas ne vien ar nozieguma smagumu, bet arī apstākli, ka cietusī sieviete savu mūžu nodzīvoja tā arī nesagaidot pat pirmās instances tiesas spriedumu. Viņa nomira 35 gadu vecumā un togad apritēja 20 gadi, kopš krimināllieta bija nodota izskatīšanai tiesā.

Izskatās, ka krimināllieta Balvu tiesā bija vienkārši aizmirsta - lieta nostāvēja plauktā līdz pat 2018.gadam, kad tā pārsūtīta uz Alūksnes tiesu un pēdējā laikā process atsācis virzīties uz priekšu.