Ja situācija valstī ar Covid-19 saslimstību būtiski nepasliktināsies, plānots, ka no 11. janvāra 1.- 4. klašu skolēni mācības turpinās skolās klātienē, tā Latvijas Radio teica Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Ministre norādīja, ka tas nolemts sarunās ar Veselības ministriju.

Mācības klātienē varētu turpināt arī 9.-12. klašu skolēni, kuriem šis ir izglītību noslēdzošs posms, tādēļ svarīgas ir mācības klātienē.

Kā norādīja Šuplinska, - divus mēnešu ilgās attālinātās mācībās 1.-6. klašu skolēni apgūst par 50% mazāk mācību vielas, nekā klātienē, ja ilgāk par diviem mēnešiem, cieš arī vecāko klašu skolēnu izglītības kvalitāte.

Ministre atzina, ka jau tagad ir cietusi gan skolēnu zināšanu kvalitāte, gan arī skolēnu psihiskais un emocionālais stāvoklis.

Šodien, 5. janvārī, valdībā spriedīs, vai mazo klašu skolēniem būs jāvelk sejas maskas skolās. Ja to apstiprinās, un skolās būs nodrošināta klašu vēdināšana, tad varētu atteikties no obligātās prasības nodrošināt katram skolēnam klasē minimālo platību. Tā varētu būt katras skolas brīva izvēle.