Ar kopsapulci, gadskārtējo kopbildi un pirmajiem mēģinājumiem savu jauno darba cēlienu vakar sāka Dailes teātris.

3. augustā tas vērs priekškaru skatītājiem ar pirmizrādi Dailes dārzā, un tas būs koncerts "Dailes kanons. Dreģe. Cīrulis", kurā izcilā aktrise Olga Dreģe lasīs Broņislavas Martuževas dzeju, bet pianists Edgars Cīrulis atskaņos Imanta Kalniņa mūziku. Muzikālais vakars ievadīs septiņu koncertu ciklu "Dailes kanons", kurā būs tikšanās ar vēl citiem lieliskiem šī teātra aktieriem.

Paralēli koncertiem teātris Lielajā zālē sāks izrādīt arī jauniestudējumus, kas tapa jau aizvadītajā sezonā, bet pandēmijas dēļ tā arī nesatikās ar skatītājiem. Mākslinieku izjūtas, sākot jauno darba cēlienu, ir emociju gradācijā dažādas.

Skatītāju iemīļotā aktrise Olga Dreģe būs pirmā, kura ievadīs teātra simtgadei veltīto koncertciklu "Dailes kanons". Viņa atzīst, ka sezonu uzsāk ar lielu prieku, un tam par iemeslu ir arī vēl pavisam nesenās tikšanās ar cilvēkiem Valmieras, Gulbenes un vēl arī citu pilsētu svētkos. Aktrise tur piedalījās mākslinieku tirdziņā, kura piedāvājumā bija arī vairākas par viņu sarakstītās grāmatas.

Pandēmijas laiku aktrise saredz kā cilvēku sijāšanas laiku, kas mūs sijā it visā – gan vecuma, gan izglītības, gan prāta, gan cilvēcisko attiecību ziņā.

Savā ziņā ar Olgas Dreģes redzējumu sasaucas arī aktiera Artūra Skrastiņa pārdomas. Viņš uzsver, ka negrib liekuļot un teikt, ka sezonu uzsāk ar milzīgu darba sparu, jo patiesībā tik ilgstoši strādājot bez skatītājiem aktieriem sāk zust motivācija.

Sākot no 3.augusta, ceļu pie skatītājiem viens pēc otra sāks aizvadītajā sezonā izveidotie jauniestudējumi, kas piedzīvojuši tikai tā saucamās iekšējās pirmizrādes. Jauniestudējumu sēriju ievadīs Dmitrija Petrenko iestudējums "Zemdegas", tam sekos Lauras Grozas veidotā traģikomēdija "Piekrišana", Viestura Kairiša režisētais "Smiļģis" un vēl četras pandēmijas laikā radītas, bet līdz skatītājiem nenonākušas izrādes.

Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs ir mazliet bažīgs, kā izdosies atjaunot jau krietni pasen iestudētās izrādes, bet kopumā viņa skats uz jauno sezonu ir visnotaļ optimistisks.

Dailes teātra direktors Juris Žagars norāda, ka pēc viņa rīcībā esošās informācijas vakcinētie kultūras kolektīvi varēs turpināt strādāt arī prognozētā pandēmijas trešā viļņa laikā, tāpat kā teātri varēs uzņemt arī vakcinētos skatītājus.

Dailes teātris kopumā vismaz sākotnēji būs atvērts tikai vakcinētajiem un izslimojušajiem skatītājiem, jo tā kā teātrī nav balkona, tad būtu ļoti grūti nodalīt plūsmas, ja uz izrādēm nāktu tā sauktā jauktā tipa publika.