Šajā nedēļas nogalē Kaļķu ielas kvartālā Kuldīgā durvis vērs jauna mākslas telpa, kas nodēvēta par „Studiju”. Tā kalpos par rezidenču un izstāžu vietu māksliniekiem, koncentrējoties uz starptautiska mēroga sadarbību. “Studiju” vadīs neatkarīga kuratore, kuldīdzniece Maija Rudovska, kurai ir 15 gadu pieredze starptautisku mākslas projektu vadīšanā. Mākslas telpu „Studija” atklās ar divu ASV dzīvojošu mākslinieku izstādi “Par pļavas ziediem un lauvas zobiem + Kontūru meditācijas”.

Kaļķu ielas kvartāls nu jau vairāku gadu garumā padomju laiku darbnīcas pārvērš par vietu uzņēmējdarbībai, mākslai un mūzikai. Pašlaik šajā vietā atrodas jau gandrīz 20 dažādi uzņēmumi un konceptuāli projekti. Radošo vidi tagad papildinās mākslas telpa „Studija”. Kaļķu ielas kvartāla viens no idejas autoriem Toms Egle ir gandarīts par sadarbību ar kuratori Maiju Rudovsku.

„Mūs pārliecināja viņas ideja un vīzija, ceram, ka tas papildinās kopējo Kuldīgas mākslas, kultūras un izklaides klāstu. Cilvēki varēs saņemt arī kaut ko savādāku. Mēs ļoti sargājam vecpilsētu. Manuprāt, tas ir ļoti iederīgs Kuldīgai.”

Jaunajai mākslas telpai „Studija” atvēlēti aptuveni 80 kvadrātmetri no industriālās teritorijas, kam raksturīgs betona sienu un pārsegumu interjers. Jau šonedēļ telpa vērs savus durvis. Idejas autore ir dzimusi kuldīdzniece - Maija Rudovska, kura 15 gadus strādā kā neatkarīga kuratore laikmetīgās mākslas pasaulē ar dažāda veida mākslas medijiem. Pati šobrīd studē Igaunijas Mākslas akadēmijā doktorantūrā. Maija Rudovska stāsta par studijas ideju Kuldīgā.

Līdz jūnija beigām mākslas telpā „Studija” būs skatāma divu mākslinieku no ASV - Kristinas Molinas un Džonatana Traviesa - izstāde “Par pļavas ziediem un lauvas zobiem + Kontūru meditācijas”. Mākslinieki ir no ASV Dienvidiem, kuri šobrīd dzīvo Ņūorleānā un bieži sadarbojas, veidojot izstādes par izzūdošām ainavām. Viņu mākslas galvenie mediji ir foto un video. Džonatans pētījis dzintara rašanos, meklējot sasaisti ar Latvijas upēm, kas ieplūst Baltijas jūrā līdz pat ledus laikmetam. Dzintars atspoguļosies darbos, kur izmantots tekstils un fotogrāfijas. Džonatans ir gandarīts par iespēju būt Kuldīgā un atklāt mākslas telpu.