„Pastavēs, kas pārvērtīsies!” šī Raiņa spārnotā frāze šobrīd precīzi attiecināma uz pārmaiņām uzņēmējdarbībā. Kamēr vieni durvis aizver un skatlogi paliek biedējoši tukši, citi veido jaunas veikalu izkārtnes un atver durvis. Liepājā divi pilnīgi jauni veikali ar kafejnīcas elementiem un ar oriģinālāku piedāvājumu spējuši tieši šajā laikā atvērties pat uz centrālās pilsētas ielas, turklāt lielās telpās. Latvijas Radio uzrunāja jaunos uzņēmējus, kuri šobrīd spējuši mainīties un attīstīties un mūsdienīgāk prezentēt savas biznesa idejas.

Liepājā var novērot, ka energoresursu cenu kāpums vai nespēja iet līdzi laikam, liek slēgt kādu tirdzniecības vietu vai pārtraukt darbību uz laiku un skatlogi ne tikai Liepājā, bet arī citviet pilsētvides vietām paliek biedējoši tukši. Situācijas ir dažādas, taču ir vairākas lietas, kas raksturo kopējo ainu, to sarunā ar Latvijas radio akcentē arī Liepājas domes Attīstības pārvaldes Ekonomikas nodaļas vadītājs Arnis Vītols.

Janvārī durvis vēra jauns veikals Liepājā, pašā pilsētas centrā, plašās telpās. „Divi naži” ir pirms trīs gadiem dzimusi biznesa ideja - sākotnēji „Liepājas Pētertirgus” stendā piedāvājot ne tikai bioloģiski un tieši Latvijā audzētu mājlopu gaļu, bet arī dažādus produktus. Viens no gaļas pārstrādes zīmola „Divi naži” izveidotājiem ir liepājnieks Dāvis Veilands. Labi zināms, kā viens no Liepājas šefpavāriem.

Iepretim „Diviem nažiem”, pāri ielai, arī plašās telpās, kur agrāk bijusi banka, pagājušā gada nogalē atvērās kafejnīca „Tinte un kafija”, kas ir konceptveikala „MA:LA” papildinājums. Var malkojot kafiju, vērojot garām braucošo tramvaju, baudīt skaistas lietas un tetovēties. Veikala īpašniece un idejas autore ir apģērbu dizaina nodaļas absolvente un tetovēšanas meistare Līna Pelēce.

Janvārī par iespēju veidot kopstrādes telpas Liepājā paziņoja viens no pilsētas restorāniem „Spīķeris 53”, kura komanda janvārī devās kopīgā atvaļinājumā, tā var gan atpūsties pēc saspringtās vasaras, gan pārdomāt, ko darīt tālāk, ietaupīt arī resursus, skaidro saimnieks Aigars Laugalis.