Latvijā šobrīd nav runas par valdības gāšanu, jo koalīcijas partneri vēlas turpināt strādāt kopā, taču citādi sadalīt amatus, tā intervijā Latvijas Radio raidījumam Labrīt teica ministru prezidents Krišjānis Kariņš ( Jaunā Vienotība).

Viņš norādīja - tā kā Nacionālā apvienība neatbalsta jaunu ekonomikas ministra amata kandidātu no KPV LV frakcijas, tad jāmeklē cits risinājums. Trīs koalīcijas partneri piekrīt tam, ka šo amatu varētu pārņemt Nacionālā apvienība, divas partijas solīja sniegt atbildi šodien, 17. maijā.

Kariņš cer, ka kolēģi šo amatu pārdales procesu neievilks, jo tas radīs valstī neskaidrību, kas nav vajadzīga. Pēc premjera domām, Latvijai patlaban ir daudz svarīgāki jautājumi - Covid krīzes risināšana, reforma augstākajā izglītībā un ostu pārvaldībā, kā arī nākamā gada budžeta izstrāde. Taču tā vietā nākas tērēt enerģiju un laiku, lai sadalītu amatus.

Kariņš teica, ka līdz šim koalīcijas partneriem jau izdevies rast kopīgu valodu un veikt vairākas reformas un viņš ir pārliecināts, ka arī šoreiz izdosies vienoties. Par sevi Kariņš sacīja, ka no sava darba nav noguris un ir gatavs vadīt valdību arī turpmāk.