Gaiša, sirsnīga un nedaudz arī saldsērīga ir režisores Katrīnas Tomašickas jaunā dokumentālā filma "Uzlūdz dāmas", kas vēsta par Latvijas senioriem un viņu mīlestības meklējumiem. Filmas galvenie varoņi ir trīs cienījama vecuma cilvēki, kuri nesamierinās ar vientulību, bet droši dodas jaunos piedzīvojumos un ir atvērti dzīves dāvātajām iespējām.

Veidojot filmu, režisores galvenais mērķis bijis akcentēt, ka cilvēks ikvienā vecumā ir pelnījis mīlēt un tikt mīlēts. Filmas pirmizrāde būs skatāma rīt, 16.februārī, kinoteātrī "Splendid Palace".

Mūziku filmai komponējis Edgars Šubrovskis, tituldziesmu iedziedājusi Anta Eņģele. Filmas režisore Katrīna Tomašicka atzīst, ka mūzika ļoti trāpīgi raksturo filmas noskaņu, jo arī filmā gaišums un sirsnība mijas ar smeldzi un vieglu rezignāciju.

Filmas centrā izvirzīt tieši seniorus un viņu attiecību tēmu režisorei šķita svarīgi tādēļ, ka par to mēs – īpaši kino – runājam nepelnīti maz, kaut gan pēc siltuma, tuvuma un sapratnes taču ilgojas ikviens cilvēks jebkurā vecumā. Iemesls filmai bija arī personiski motīvi, kas režisorei lika dziļāk aizdomāties par novecošanas un vientulības tēmu.

Tas ir viens no filmas trīs galvenajiem varoņiem – Harijs, tāpat filmā tuvāk iepazīstam arī Ainu un Maiju. Filmas veidotāji viņus satiek dažādās vidēs, uzklausa viņu stāstus par otra cilvēka meklējumiem. Visbiežāk seniori iepazīstas digitālajā vidē, stāsta režisore.

Filmas veidotāji paviesojušies arī ballē klubā ‘’Vecrīga’’, kas arī ir iemīļota pulcēšanās vieta cilvēkiem, sākot no pusmūža gadiem.

Filmas producente Marta Kontiņa cer, ka filmas stāsts būs iedvesma ne tikai cilvēkiem, kam pāri pusmūžam un kas jūtas vientuļi, bet arī citu paaudžu skatītājiem.

Katrīnas Tomašickas jaunās dokumentālās filmas "Uzlūdz dāmas" pirmizrāde skatāma ceturtdien, 16.februārī, kinoteātrī "Splendid Palace", pavasarī filmu izrādīs arī Latvijas reģionos.