Partija ar pretenciozo nosaukumu "Jaunā Saskaņa" ir dibināta pirms diviem gadiem. Datu bāzē "Lursoft" teikts, ka tās darbības mērķi ir sindikālisma ekonomikas modeļa ieviešana. Sindikālisms ir sociālisma novirziens, kas pieprasa, lai ekonomikas sistēma valstī tiktu veidota tā, ka uzņēmumi pieder to strādniekiem.

"Jaunās Saskaņas" sākotnējais nosaukums bija "Par alternatīvu", bet pārsaukta tā tika pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Viens no partijas dibinātājiem ir uzņēmējs un valūtas maiņas firmas "Marika" līdzīpašnieks Juris Žuravļovs, kura kontā ir vairākas izveidotas partijas. Žuravļovs savulaik medijos salīdzināts ar odiozo Krievijas provokatoru Vladimiru Žirinovski. Deviņdesmitajos gados pabijis Latvijas miljonāru sarakstā.

Tagad viņa firmai gan pārāk veiksmīgi neklājas, jo ar darbībām vērtspapīru, valūtas maiņas un dārgakmeņu tirgū tā pērn apgrozīja 136 tūkstošus eiro, bet gadu noslēdza ar 42 tūkstošu eiro zaudējumiem. Firmas prezidente ir Žuravļova sieva Marika, un abiem ir arī pasena pieredze Rīgas domē. Gadsimtu mija arī bijusi Žuravļovu politiskās veiksmes izskaņas laiks, un ar nostalģiju par padomju laikiem un kādreizējā Sociālistiskās partijas šefa un Rīgas galvas Alfrēda Rubika slavēšanu pie rīdzinieku balsīm pietiekamā apjomā vairs nav izdevies tikt.

Arī jaunākā socioloģiskā aptauja, ko SKDS veica pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma, "Jaunajai Saskaņai" neļauj pārvarēt 5 procentu barjeru, un tiek lēsts, ka ar ambiciozo nosaukumu partija atņēmusi daļu vēlētāju "Saskaņai", kas gan arī Rīgā piedzīvojusi neveiksmes.

"Jaunās Saskaņas" valdē ir arī mazāk zināmā Glorija Jonāne un bijušais Jūrmalas domnieks Jānis Kuzins, kas ikdienā ir "Radio PIK 100" un "Radio Jūrmala" galvenais redaktors. Kuzins un Žuravļovs ir bijuši arī vienīgie "Jaunās Saskaņas" ziedotāji, kas partijai kopā atvēlējuši ap 3600 eiro.

Partijas pirmais numurs ir juriste Tatjana Kargina, kas kā pašreizējo nodarbošanos ir norādījusi strādāšanu "Jaunajā Saskaņā", bet viņas amats tur esot «Rīgas domes priekšsēdētāja amata kandidāte».

Otrā vieta sarakstā ierādīta Marikai Žuravļovai, kas sevi Centrālajā vēlēšanu komisijā pieteikusi kā biedrības «Dzintarkrasta serviss» vadītāju. Šī biedrība apsaimnieko dienas centru un pansionātu "Liepa" Rīgā. Kā jau minēju, Žuravļova plašāk zināma kā reiz veiksmīgās vērtspapīru mijējas kompānijas "Marika" prezidente, un savas firmas ziedu gados vīra Jura Žuravļova partijām ziedojusi vairāk nekā 15 tūkstošus eiro. Pats Juris Žuravļovs sarakstā ieņem pēdējo vietu.

"Jaunās Saskaņas" trešais numurs ir 51 gadu vecais Igors Meļņikovs, kas, pateicoties darbam iekšlietās, partijas programmā sevi tagad var pieteikt kā pensionāru. Bijis deputāts 10. un 11. Saeimā, pirms sešiem gadiem pameta "Saskaņu", bet vēlāk neveiksmīgi kandidējis uz Rīgas domi, Saeimu un Eiropas Parlamentu. Ārpus politikas Meļņikovs ticis vainots miesas bojājumu izdarīšanā savam kaimiņam Jūrmalā, bet viņa ģimenes uzņēmums sodīts par elektrības zagšanu un nodokļu nemaksāšanu.

Sarakstā redzams arī uzņēmējs Andrejs Ņilovs, kas iepriekš Saeimā gribēja tikt no Latvijas Reģionu apvienības saraksta. No "Jaunās Saskaņas" uz Rīgas domi kandidē arī Centra partijas valdes locekļi Dainis Grabovskis un Edvīns Puķe, kā arī Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas valdes loceklis Raimonds Lejnieks-Puķe.