Kā jauna ceļa meklētājs Latvijas teātrī savulaik ienāca Pēteris Pētersons. Viņš aizsāka dzejas teātra tradīciju un radīja leģendāras izrādes, no kurām spožākās virsotnes bija "Motocikls" Dailes teātrī un "Spēlē, Spēlmani!" Jaunatnes teātrī. Pieminot meistaru viņa 100. jubilejā, Dailes teātris izveidojis koncertuzvedumu "Poēma par spēlmani", kam pirmizrāde būs 29. septembrī.

Pētera Pētersona lugu teksti uzvedumā savīsies ar dziesmām no viņa veidotajām izrādēm, ko izspēlēs un izdziedās Dailes teātra aktieri un koris "Kamēr…", pie klavierēm būs pianists Matīss Žilinskis. Viestura Kairiša veidotā koncertuzveduma tēma – mākslinieks un viņa ceļš pagātnē, šodienā un nākotnē.

"Visskaistākām ogām pasaulē" ir viena no dziesmām, kas daudzus gadus dzīvo savu patstāvīgu dzīvi dažādās versijās. Taču tās sākotne ir tieši Pētera Pētersona izveidotais iestudējums "Motocikls" pirms vairāk nekā 50 gadiem ar Imanta Ziedoņa dzeju un Imanta Kalniņa mūziku.

Dziesma atkal jaunā interpretācijā skanēs arī koncertuzvedumā "Poēma par spēlmani". Dramaturģisko materiālu uzvedumam veidojusi Ieva Struka, savijot kopā tekstus no dažādām Pētera Pētersona lugām. Dziesmas savukārt izraudzījies Dailes teātra muzikālais vadītājs Juris Vaivods, arī tās visas tapušas tieši Pētersona veidotajiem iestudējumiem un atklāj, cik labi viņš pratis novērtēt tolaik vēl pavisam jaunos talantus.

Koncertuzvedumā piedalīsies koris "Kamēr…", pianists Matīss Žilinskis, dziedās un Pētersona lugu fragmentus izspēlēs Dailes teātra aktieri, kā arī tikko Mūzikas akadēmijā studijas uzsākušais jauno aktieru kurss.

Galvenajā lomā būs Klāvs Kristaps Košins, kurš arī uzvedumā būs Klāvs no Pētersona lugas "Tikai muzikants". Sarunā ar radio "Klasika" aktieris atzina, ka, strādājot pie lomas, izlasījis daudzas Pētersona lugas, kas nav bijis viegls uzdevums, bet tagad tā viņam ir ļoti vērtīga un arī emocionāla bagāža.

Pēteris Pētersons bija jauna ceļa meklētājs mākslā, kurš teātrī iepūta svaigu elpu, it īpaši jau aizsākot savu spilgto dzejas teātra tradīciju. Kā mākslinieks un cilvēks viņš bija ekscentriska, ļoti jūtīga un izkāpināta personība. Viņa pasaules izjūta caurvīs arī koncertuzvedumu "Poēma par spēlmani", ko iestudē režisors Viesturs Kairišs, kurš Pētersonu nav saticis dzīvē, bet kura ietekme uz viņu tomēr ir ļoti būtiska.