Kaut arī patlaban situācija uz Latvijas - Baltkrievijas robežas ir salīdzinoši mierīga, ir ļoti augsts risks, ka uz arī uz mūsu robežas, līdzīgi kā Lietuvā, varētu masveidā pieaugt pārkāpumu skaits. To intervijā Latvijas Radio raidījumam Labrīt atzina Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Viņš norādīja, ka ir izstrādāts trīs pakāpju plāns robežas uzraudzībai, ja gadījumā pastiprinātos nelegālo imigrantu plūsma. Valsts robežsardzes priekšnieks pēc atbalsta jau vērsies pie Nacionālo bruņoto spēku komandiera un lūgs palīdzību arī aizsardzības ministram, lai nodrošinātu bruņoto spēku un zemessardzes atbalstu intensīvākai robežas uzraudzībai.

Patlaban ir pieprasīti 50 papildu darbinieki, lai varētu divkāršot patrulēšanā iesaistīto skaitu. Tāpat Pujāts piekrita tam, ka mūsu robeža ir sliktāk aprīkota nekā Lietuvas. Lai šo situāciju uzlabotu, šodien valdība spriedīs par Latvijas ārējās robežas stiprināšanu. Finansējuma apmērs gan ir konfidenciāla informācija, minēja Robežsardzes priekšnieks.