Pēdējos gados Latvijas iedzīvotāji vairāk ceļo, biežāk pērk apdrošināšanas polises un palielinās arī dažādu negadījumu skaits ārvalstīs. Sekojot tendencēm, komerbankas kredītkaršu īpašniekiem piedāvā bezmaksas ceļojumu apdrošināšanu.

"If" Ceļojumu apdrošināšanas produkta vadītāja Inga Draule stāsta – par ceļošanas pieaugumu liecina arī augošais apdrošināšanas atlīdzību skaits. Ja pērn tika izmaksāti 400 000 eiro, tad šī gada četros mēnešos jau puse no pagājušā gada summas - 200 000 eiro. Populārāaki kļūst tādi galamērķi kā Vjetnama, Šrilanka, Kambodža, Tanzānija, Bali, bet nemainīgi saglabājas riski.

Ceļojumu aģentūras „Latvia Tours” direktore un Latvijas tūrisma aģentu un operatoru asociācijas valdes locekle Ieva Keiša stāsta, ka, pērkot ceļojumu, lielākā daļa tūristu arī iegādājas apdrošināšanu, bet daudzi nezina, ka ceļojumu apdrošināšanu bankas piedāvā kredītkaršu īpašniekiem.

SEB bankas Privātpersonu segmenta vadītāja Elza Rudzīte stāsta, ka banka kredītkarti kopā ar bezmaksas ceļojumus apdrošināšanu piedāvā jau vairāk nekā gadu, dažādām kredītkartēm apdrošināšanas segums atšķiras.

Latvijas tūrisma aģentu un operatoru asociācijas valdes locekle Ieva Keiša aicina ceļotājus izmantot bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas jeb EVAK karti un iegādāties arī ceļojuma apdrošināšanas polises.

Pērn visas apdrošināšanas kompānijas Latvijā ceļotājiem atlīdzībās izmaksājušas 5,5 miljonus eiro.