Vairākās pašvaldībās jau divus mēnešus pēc reģionālās reformas stāšanās spēkā ir redzami finansiāli ieguvumi dažādu pakalpojumu nodrošināšanā, intervijā Latvijas Radio atzina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Arturs Toms Plešs no "Attīstībai/Par!".

Viņš norādīja, ka uzlabojumu apjoms ir atkarīgs no tā, cik pašvaldības ir motivētas pārskatīt un pārkārtot savus administratīvos resursus. Kā norādīja ministrs, pašvaldībām bija gads laika, lai pienācīgi sagatavotos reformai, un vairākas pašvaldības to veiksmīgi paveikušas, taču ir arī pašvaldības, kas nav pienācīgi paveikušas savu darbu un nav sagatavojušās tam, lai pēc reformas visiem iedzīvotājiem nodrošinātu vienādas iespējas.

Patlaban ministrija ar Valsts kontroles iesaisti vērtē, kā pašvaldības veido savu administratīvo struktūru un nodrošina pakalpojumus.

Tāpat Plešs atzina, ka vēlēšanu aktuvitāte un vēlēšanu rezultāti Varakļānu novadā liecina par iedzīvotāju vēlmi pievienoties Madonas novadam. Par to liecina līdzšinējā domes vadītāja uzvara.

Viņš sacīja, ka Varakļānu iekļaušanās Madonas novadā varētu notikt jau uz 2025.gada vēlēšanām. Savukārt nelielā aktivitāte Rēzeknes novadā liekot uzdot jautājumus par iedzīvotāju iesaisti pašvaldības dzīvē. Plešs arī sacīja, ka konsultācijas par valstspilsētu apvienošanos ar tuvākajiem novadiem norit konstruktīvāk nekā, ja sarunas būtu jāveic ar vairākām pašvaldībām.