Savā desmitajā jubilejas gadā par īpašu velti skatītājiem gādājis Operetes teātris. Tajā iestudēts Latvijā pirmais tā sauktais džūkboksa mūzikls "Mežrozīte", kam pirmizrāde būs skatāma 20.decembrī VEF kultūras pilī.

Džūkboksa mūzikls ir viens no Brodvejas mūziklu veidiem. Tajā izmanto populāras viena komponista vai grupas melodijas, ko apvieno vienotā dramaturģiskā stāstā. Mūzikla "Mežrozīte" pamatā būs Raimonda Paula populāras dziesmas, ko vienotā vēstījumā sakausējusi dramaturģe Dace Micāne-Zālīte. Mūziklu veido spoža profesionāļu komanda, galvenās lomas tajā dziedās Dināra Rudāne un Dainis Skutelis.

Šobrīd mūzikla radošajai komandai ir ļoti intensīvs mēģinājumu process. Operetes teātris allaž meklējis jaunus ceļus, novērtēts arī ar Lielo Mūzikas balvu, un tagad – savā desmitās jubilejas gadā cels priekšā Latvijā ko vēl nebijušu – pie mums pirmo tā saukto džūkboksa mūziklu "Mežrozīte. Pilsētas romance divās daļās".

Operetes teātra valdes priekšsēdētāja un radošā direktore Agija Ozoliņa-Kozlovska topošo mūziklu sola kā dzīvespriecīgu, krāšņu un pozitīvi uzlādējošu notikumu.

Mūziklā izskanēs gandrīz 30 Raimonda Paula 60. un 70. gadu dziesmas mūsdienīgos, jaunos aranžējumos, ko vienotā sižetā sakausēs Daces Micānes-Zālītes radītais librets. Līdzās galveno varoņu attiecību stāstam tajā ļoti svarīga loma būs arī Rīgas tēlam un Rīgas noskaņai – stāsta režisors Mārtiņš Kagainis.

Rīgai būs ļoti svarīga loma mūzikla galveno varoņu attiecību stāstā, kas vēstīs gan par dažādiem dzīves izaicinājumiem, gan par mīlestību un piedošanu – atklāj libreta autore Dace Micāne-Zālīte.

Paula dziesmas mūziklam aranžējis Matīss Žilinskis, kurš izrādē pats arī būs pie klavierēm. Komandā strādā arī horeogrāfe Ieva Kemlere, scenogrāfe Ineta Sipunova, kostīmu māksliniece Antra Hanna Elerta, galvenās lomas dziedās Dināra Rudāne un Dainis Skutelis. Dināra Rudāne ar Operetes teātru sadarbojas pirmo reizi.

Džūkboksa mūzikla "Mežrozīte. Pilsētas romance divās daļās" pirmizrāde būs 20.decembrī VEF kultūras pilī, pēc tam – nākamgad – tas uzsāks savu ceļu pa Latviju.