Visai ģimenei divas nedēļas pavadīt kopā pašizolācijā ir pamatīgs attiecību pārbaudījums – tā saka Vorzu ģimene no Cēsīm, ar kuriem pirmo reizi tikāmies tieši pirms divām nedēļām. Tobrīd ģimenes tēvs Valdis bija tikko atgriezies no komandējuma Norvēģijā, un ģimene gatavojās brīvprātīgai divu nedēļu pašizolācijai. Šodien viņi secina – galvenais ir katram atrast ko savu, ar ko nodarboties, un nejaukties vienam otra nodarbēs, tad arī laiks izolācijā paies ātri un attiecības necietīs. Kā Vorzu ģimenei klājies šajās divās nedēļās un kas šobrīd sagādā vislielākās raizes?

Lindu un Valdi Vorzas sazvanu viņu dzīvoklī Cēsīs – turpat, kur pirms divām nedēļām. Jautāju – kas šajā laikā bijis visgrūtāk.

“Palikt mājās un nekur neiet. Tā nekad nav bijis,” atbild Valdis.

Katru dienu visi mērīja temperatūru, bet, par laimi, koronavīrusa simptomi nevienam neparādījās. Un, tā kā infektologu padomi neliedza cilvēkiem bez simptomiem iziet svaigā gaisā, ģimene kādu dienu atļāvās ar privāto auto izbraukt dabā, tiesa gan, stingri izvēloties vietas, kur nav citu cilvēku. Linda audio dienasgrāmatā fiksējusi ierakstu vīra dzimšanas dienā.

“Ir 19.marts, četri pēcpusdienā. Šodien pirmo reizi izdomājām izbraukt ārpus mājas. Ir mana vīra dzimšanas diena, un esam atbraukuši pie Gaujas, pie Tildurgas ieteces. Vīrs ar bērniem mazliet pamakšķerēs, pēc tam dosimies atpakaļ, uzcepsim kūku, gatavosim vakariņas un vienkārši forši pavadīsim laiku,” vēsta Linda

Pēc pirmās Vorzu ģimenes dienasgrāmatas publicēšanas Latvijas Radio Linda priecīgi ar mani dalījusies stāstos par atsaucīgiem kaimiņiem, kuri pēc dzirdētā piedāvājušies palīdzēt. Bet pēc šī izbrauciena pie dabas no kāda pazīstama cilvēka saņēmuši daudz kritikas par to, ka it kā pārkāpuši karantīnu.