23,6 miljoni eiro no ERAF finansējuma būs pieejami pašvaldībām, lai uzlabotu infrastruktūru, piemēram, laukumus, promenādes, parkus un citus objektus, kas pieejami publiskai lietošanai. Pašvaldību interese par publiskās ārtelpas programmu ir liela, tāpēc pretendentiem būs jāpiedalās konkursā un tiek plānots, ka finansējumu varētu saņemt vismaz 30 projekti.

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Investīciju politikas departamenta direktora vietniece Evija Bistere stāsta, ka katram plānošanas reģionam būs pieejams noteikts finansējuma apjoms. Pašvaldību projekti piedalīsies konkursā un papildus punktus varēs saņemt arī par publiskās objekta atrašanās vietu.

Maksimālais pieejamais finansējums vienam projektam būs 800 000 eiro. Smiltenes pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Dille stāsta, ka ar ERAF līdzfinansējumu plānots izveidot Smiltenes pilsētas aktīvās atpūtas parku.

Latvijas Pašvaldību savienības padomniece reģionālās attīstības jautājumos Ivita Peipiņa vērtē, ka pašvaldībām līdz šim ir bijis pieejams finansējums infrastruktūras objektiem, bet ne publisko ārtelpu sakārtošanai. Nepieciešamo līdzfinansējumu pašvaldības varēs aizņemties no Valsts kases.

Ministru kabinets pagājušajā nedēļā apstiprināja VARAM izstrādātos pasākuma „Publiskās ārtelpas attīstība” noteikumus un plānots, ka pašvaldības projektus varēs iesniegt šogad decembrī, bet projekti būs jāīsteno līdz 2026. gada beigām.