Apvienības "Attīstībai/ Par!" galvenais uzdevums kā politiskajam spēkam patlaban ir parādīt, ka tas ir valstiski atbildīgs un vēlas nodrošināt valdības darba nepārtrauktību. Tā Latvijas Radio šorīt teica apvienības "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Frakcija šodien, 7. janvārī, lems par viņa virzīšanu veselības ministra amatam.

Kā norādīja Pavļuts, apvienība nepiekrīt veselības ministres Ilzes Viņķeles demisijas pieprasīšanai, bet darīs visu, lai pandēmijas apstākļos valdība varētu strādāt. Pavļuts norādīja, ka patlaban veselības ministra amatā vajadzīgs nevis veselības nozares speciālists, bet politiķis, kas pārraudzītu, kontrolētu un uzlabotu gan vakcinācijas pret Covid-19 procesu, gan citus, un skaidrotu to sabiedrībai.

Viņš teica, ka Viņķele ministres amatā paļāvās uz ekspertiem un arī Pavļuts paļaušoties uz ekspertiem. Pavļuts plāno turpināt Viņķeles iesākto krīzes vadības kursu, šai ziņā nekādu būtisku izmaiņu nebūs, bet attiecībā uz citu valdības darbu viņaprāt ir nepieciešamas izmaiņas, piemēram attiecībā uz atbalstiem, uz sociālās nevienlīdzības mazināšanu.

Pavļuts solīja valdībā veidot dialogu ar visiem, bet vai tas izveidosies, esot atkarīgs arī no otras puses. Veselības ministra amatā Pavļuta prioritātes būs gan slimnīcu tīkla pilnveidošana, gan citas vajadzības, bet primārais darbs – cīņa ar Covid-19 pandēmiju.