Pēc reģionālo pasažieru pārvadājumu iepirkuma galvenais ieguvējs būs pasažieris. Tā šorīt Latvijas Radio sacīja Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš, norādot, ka pakalpojuma kvalitāte, kas būs no 2021. gada būs ievērojami labāka.

Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta darbinieku arodbiedrības vadītājs Juris Kalniņš gan Latvijas Radio pauda satraukumu, ka šajā konkursā dominēja zemākās cenas piedāvājumi, kas nozīmē, ka darbiniekiem varētu pasliktināties sociālās garantijas. Tāpat, viņaprāt, netika ņemta vērā darba devēja reputācija.

Godiņš to noliedz, norādot, ka šis ir pirmais konkurss, kur cena nebija noteicošais faktors. Dažādu apsvērumu dēļ jauns konkurss būs nepieciešams četrās vietās – Limbaži – Sigulda, Cēsis, Ogre- Aizkraukle, kā arī Jēkabpils – Preiļi – Līvāni.

Saistībā ar aizdomām par to, ka nākamajos gados pasažieru pārvadājumu nozarē tiks iznīcināta godīga konkurence, izspiežot no tirgus lielus, profesionālus un pieredzējušus vietējos uzņēmumus, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ir uzdevis satiksmes ministram Tālim Linkaitam skaidrot konkursa norisi, kā arī ir izdevis rezolūciju steidzami informēt valdību par plānotā iepirkuma ietekmi uz valsts budžetu.