Šomēnes klajā nācis ģitārista Mārča Auziņa jaunais albums "Citādi citāti", kura noskaņu pats autors raksturo kā Lielo dzīves jautājumu iedvesmotas muzikālas ainavas. Viens no svarīgākajiem impulsiem albumam bijis mūziķa vārda un uzvārda brāļa – zinātnieka Mārča Auziņa – raksti par zinātni, ko viņš regulāri publicē portālā LSM.

Albuma iznākšanu drīzumā turpinās kāds Latvijā visticamāk vēl nebijis projekts – abi Mārči Auziņi satiksies uz vienas skatuves, lai piedāvātu audiovizuālu priekšnesumu "Flirts ar citādo". Pirmizrāde projektam būs 26.septembrī.

"Labdien, mans vārds ir Mārcis Auziņš. Šodien es mēģināšu jums nedaudz pastāstīt par to, kādas ir kvantu fizikas pamatidejas un kā tas ļauj izskaidrot atoma uzbūvi."

Tā kādu no savām lekcijām sāk zinātnieks Mārcis Auziņš un šo lekciju aizrautīgs klausītājs savukārt ir viņa vārda un uzvārda brālis – ģitārists Mārcis Auziņš, kurš regulāri lasa arī Zinātnes sleju portālā LSM. Vienā brīdī dzirdētais un lasītais viņam deva ierosmi jauniem muzikāliem meklējumiem, stāsta mūziķis.

Saliekot kopā zinātnes un mākslas skatpunktus, arī tapa jaunais Mārča Auziņa soloalbums, kura nosaukums "Citādi citāti" liecina, ka tas būtiski atšķiras no iepriekšējiem pieciem albumiem, jo šoreiz mūziķis daudz vairāk ļāvies eksperimentiem ar skaņu, formu un faktūru.

Ar albuma iznākšanu šoreiz stāsts nebeidzas, jo ģitāristam Mārcim Auziņam radās ideja to turpināt ar vēl daudz tiešāku kopsadarbību ar zinātnieku Mārci Auziņu. Viņš aicinājumam atsaucās, un drīzumā gaidāma pirmizrāde projektam "Flirts ar citādo", kur abi satiksies uz vienas skatuves audiovizuālā priekšnesumā, stāsta mūziķis:

Projektam vizualizācijas veido Ineta Sipunova, režisore ir Paula Pļavniece, kura atzīst, ka viņu suģestē šī ideja par šo divu personību satikšanos uz vienas skatuves, kuri ir īsti virtuozi katrs savā jomā. Vizualitāte sasauksies ar vienu no profesora Auziņa apskatītajām tēmām , un tas ir mākslīgais intelekts.

Projekta "Flirts ar citādo" pirmizrāde mūzikas namā "Daile" būs 26.septembrī, pēc tam to varēs noskatīties 11.oktobrī.