Satversmes tiesas lēmums, ka Ilūkstes un Ozolnieku novada pievienošana Augšdaugavas novadam un Jelgavas novadam neatbilst Satversmei, jau bija gaidāms pēc līdzīga lēmuma par Varakļāniem, intervijā Latvijas Radio raidījumam Labrīt atzina Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas priekšsēdētājs Juris Pūce (AP).

Viņš teica, ka, lemjot par jauno teritoriālo reformu, Saeimā bijušas ļoti plašas diskusijas par to, cik lielā mērā Saeima var noteikt citu risinājumu, nekā piedāvā valdība, taču tobrīd Saeima neizvirzīja savus alternatīvus risinājumus. Tagad Saeimai būs jārespektē tiesas lēmums un jārod risinājums. Tam dots pārejas laiks līdz nākamā gada 1.janvārim. Līdz tam gan Augšdaugavas novada pašvaldības, gan Jelgavas novada pašvaldības darbs būšot leģitīms, tās sāks savu darbu no 1. jūlijā.

Kā teica Pūce, no tiesas sprieduma izriet, ka jāizvērtē arī citas jaunās teritorijas un jāpiedāvā visur vienādi risinājumi. Pieejas var būt divas: pievienot Ozolnieku vai Ilūkstes novadu kādai citai teritorijai. Un otrs variants – vērtēt, vai viss, piemēram, Augšdaugavas novads būtu jāapvieno ar reģionālās attīstības centru, kas ir Daugavpils pilsēta, veidojot vienu pašvaldību.