Slimnīcās situācija ar Covid-19 pacientiem ir daudz labāka nekā gada sākumā, Latvijas Radio atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Austrumu slimnīcas piecos stacionāros patlaban ir 4reizes mazāk Covid-19 pacientu nekā janvārī, taču joprojām diezgan daudz - 15-17% - no viņiem ir pacienti ar smagu slimības gaitu. Taču šobrīd strauji pieaugusi neatliekamo, akūto pacientu skaits. Šī plūsma ir palielinājusies par 40% un gandrīz sasniegusi līmeni pirms pandēmijas, kas ir 140-150 pacientu dienā.

Lai gan Austrumu slimnīcā ap 70% darbinieku vakcinēti, daļa atsakās to darīt. Biežāk - sanitāri un medmāsas, kurus mēģina pārliecināt.

Paeglītis atzina, ka mediķi ir izdeguši. Patlaban slimnīca mēģina, cik vien iespējams, mediķiem nodrošināt atvaļinājumus, kuros viņi nav bijuši vairāk nekā gadu. Viņš atzina, ka jāgatavojas iespējamam trešajam Covid-19 vilnim un jādara viss iespējamais, lai tas neatnāktu. Galvenais rīks, kā to panākt, ir vakcinācija. Paeglītis arī atzina, ka daudziem Covid-19 izslimojušiem ir dažādas komplikācijas un ar Covid pandēmijas sekām visai sabiedrībai būs jācīnās vēl ilgi.