Pārvadāto pasažieru skaits gan vilcienos, gan autobusos šogad pirmajā pusgadā ir divas reizes mazāks nekā 2019. gada pirmajā pusgadā. Ja togad pirmajos sešos mēnešos pārvadāti 14 miljoni, šogad no janvāra līdz jūlijam jau tikai 7 miljoni pasažieru. Par to šorīt Latvijas Radio1 programmā Labrīt! informēja Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Viņš arī prognozēja, ka pandēmija atstās ilgstošu ietekmi uz reģionālajiem pārvadājumiem, jo jau tagad novērots, ka cilvēki, neraugoties uz ierobežojumu mazināšanu, aizvien daļu darba dienu strādā klātienē, bet daļu strādā attālināti. Runājot par papildu finansējuma pieprasīšanu no valsts budžeta, Godiņš minēja, ka kompensācijas apjoms būs apmēram iepriekšējā gada līmenī.

Autotransporta direkcijas vadītājs arī minēja, ka pagaidām nav skatīts jautājums par to, vai reģionālo sabiedrisko pasažieru pārvadātāju šoferiem būtu obligāti jāuzrāda Covid-19 sertifikāts. Pēc Kristiāna Godiņa domām, lēmums par vakcināciju būtu jāatstāj brīvā izvēlē, tā vietā dodot priekšroku plašākam skaidrošanas darbam. Tai pat laikā izskan domas par to, lai ļautu gan vakcinētiem vadītājiem, gan vakcinētiem pasažieriem transporta līdzeklī nevalkāt masku.