Kamēr Rīgas cirka vēsturiskajā ēkā notiek rekonstrukcija, Rīgas cirks savu darbību izvērš citās Latvijas kultūrvietās un aktīvi turpina pildīt savu misiju – iepazīstināt ar mūsdienu cirka daudzveidību. 2. un 3. martā Rīgā būs iespēja redzēt pašas svaigākās cirka vēsmas, jo Rīgas Krievu teātrī viesosies Francijas cirka apvienība "32.novembris", kas strādā šobrīd populārajā jaunās maģijas žanrā. Viņu iestudētā izrāde "Viss redzams" lauž gadsimtiem ilgus stereotipus par maģijas žanru un piedāvā skatītājiem piedzīvojumu, kurā reālais ar iluzoro saplūst vienotā un brīnumainā veselumā.

 

Jaunās maģijas žanrs ir gana jauns. Radies 2000.gadu sākumā Francijā. Tam raksturīgi izmatot atsauces uz leģendāriem trikiem, bet tas nepatur noslēpumā, kā šie triki tiek veidoti, bet gluži otrādi – atklāj šo triku uzbūvi, kas izrādās nemazina apbrīnu par šiem trikiem.

Izrādēm raksturīgi apvienot klasiskos maģijas paņēmienus ar mūsdienu tehnoloģiju iespējām. Tāpat tās nav tikai kādu triku virkne, bet stāsts ar savu noteiktu dramaturģisku vēstījumu.

Francijas cirka apvienība "32.novembris" ir viena no jaunās maģijas žanra spilgtākajām pārstāvēm. Uz Rīgu tā ved izrādi ‘’Viss redzams’’, kuras nosaukumā jau ir norāde uz to, ka viss, kas parasti maģijas izrādēs ir noslēpts aizkulisēs, šoreiz būs pilnībā redzams uz skatuves. Pirmkārt, jau tas būs milzīgs daudzums ar visdažādākajiem priekšmetiem, sākot no pudelēm, glāzēm un kastēm un beidzot ar virvēm, tīkliem un plēvēm, stāsta Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

Izrādē izmantotas atsauces uz tādiem leģendāriem trikiem kā izkļūšana no gūsta, levitācija, izgaišana, pārvietošanās laikā un telpā, objektu attālināta manipulācija un citiem. Tikai šoreiz zināšanas par triku uzbūvi netiek slēptas, bet atklātas. Taču izrādās, tas nemazina izrādes burvību, jo mākslinieki darbojas tik meistarīgi un uzbur tik smalkas un gaistošas ainas, ka reālais un iluzorais saplūst vienotā veselumā, stāsta Rīgas cirka vadītāja Māra Pāvula.

Iepazīstināt ar laikmetīgā cirka svaigākajām vēsmām – Rīgas cirks to izvirzījis par savu misiju, un pavasara cēliens šai ziņā būs ļoti bagātīgs. Maija vidū Rīgā notiks cirka izglītībai veltīta konference sadarbībā ar Baltijas un Ziemeļvalstu cirku tīklu, kuras mērķis ir reģionālā līmenī risināt jautājumus par cirka izglītības attīstību. Maija beigās savukārt Rīgas Krievu teātrī viesosies kanādiešu kompānija "Machine de Cirque", kas jau reiz Latvijā izpelnījās stāvovācijas un kas maijā uz Rīgu atvedīs savu jauno izrādi "Ghost Light".