Šodien, 28. decembrī, desmit Latvijas slimnīcās izveidotos vakcinācijas kabinetos sāksies brīvprātīga ārstniecības personu vakcinēšana pret Covid-19.

Vakcīnas patlaban ir ceļā, un līdz pulksten 11 no rīta būs piegādātas visām slimnīcām, kurām paredzēts, Latvijas Radio informēja Zāļu valsts aģentūras direktors Svens Henkuzens. Viņš norādīja, ka pirmās vakcinēs ārstniecības personas, kas ir nepilni 30 tūkstoši cilvēku.

Rīgas slimnīcās ir liela interese – vairāk nekā puse mediķu ir gatavi vakcinēties jau pirmajā nedēļā, bet reģionos interese ir mazāka. No pirmās vakcīnu devu piegādes spēs nodrošināt to mediķu vakcināciju, kam ir tiešs darbs ar Covid-19 pacientiem ikdienā un kas izteikuši vēlmi vakcinēties. Ja vakcīnas piegādās vajadzīgajā apjomā, plāns paredz, ka mediķu vakcinācija paredzēta līdz janvāra beigām, tad febuāra sākumā sāks vakcinēt sociālo aprūpes centru klientus un darbiniekus, pēc tam gados vecākus cilvēkus un cilvēkus ar hroniskām saslimšanām

Janvārī gaidāmas arī citu ražotāju vakcīnas. Februāra otrajā pusē vai marta sākumā varētu sākties pārējo iedzīvotāju grupu vakcinācija.

Ja vakcīnas būs pietiekamā apjomā, visu iedzīvotāju vakcināciju varētu pabeigt līdz gada beigām. Henkuzens atzina, ka blaknes ir iespējamas jebkurām zālēm, pat ikdienā bieži lietotām. Arī Covid-19 vakcīnai iespējams apsārtums, temperatūra. Alerģiskiem cilvēkiem ir iespējamas alerģiskas reakcijas, līdzīgi kā ar citām vakcīnām. Mediķi vakcinācijas kabinetos pēc vakcīnas potes novēros vakcinēto pacientu un iespējamu alerģisku reakciju gadījumā palīdzēs.