"Par jūsu un mūsu brīvību!" – šo slaveno poļu teicienu Latvijā savulaik iedzīvināja Ita Kozakeviča, viena no Latvijas Atmodas kustības līderēm. Viņas devums Latvijai ir ļoti nozīmīgs, kaut arī viņas aktīvā politiskā darbība ilga tikai nepilnus divus gadus, jo viņa pāragri – 35 gadu vecumā – aizgāja mūžībā.

Tieši Ita Kozakeviča ir galvenās varones Alīcijas prototips jaunajā Ilzes Kungas-Melgailes spēlfilmā "Mana brīvība", kam septembrī gaidāma pirmizrāde. Galvenās varones lomā filmā redzēsim Dailes teātra aktrisi Ēriku Egliju-Grāveli. Šonedēļ savukārt ceļu pie skatītājiem sācis filmas treileris.

Skan fragments no Itas Kozakevičas runas 1990.gadā Augstākajā Padomē. Savās runās viņa allaž bija drosmīga, aizrautīga un dedzīga. Arī kā personība – ļoti spilgta un harizmātiska, kurā sievišķīgs skaistums apvienojās ar sirds siltumu un asu, analītisku prātu. Viņa zināja 15 valodas. Bija Latvijas poliete, viens no mūsu Atmodas simboliem, kurai bija lieli nopelni, nodrošinot arī citu tautību Latvijā dzīvojošo cilvēku atbalstu mūsu neatkarības atjaunošanai.

Tieši Ita Kozakeviča ir prototips jaunās spēlfilmas "Mana brīvība" galvenajai varonei Alīcijai. Režisore Ilze Kunga-Melgaile uzskata, ka šī personība ir pelnījusi tikt īpaši izcelta un pieminēta.

Itas Kozakevičas aktīvās politiskās darbības laiks bija ļoti spilgts, bet arī ļoti īss, jo 35 gadu vecumā viņa gāja bojā Itālijā, ārzemju komandējuma laikā. Tieši nepilni divi aktīvie gadi arī ir filmas uzmanības centrā, un tas ir laiks no 1988. gada nogales līdz 1990. gada rudenim.

Galvenās varones Alīcijas lomā filmā redzēsim Dailes teātra aktrisi Ēriku Egliju-Grāveli.

Atmodas kustības līderis Dainis Īvāns ar Itu Kozakeviču sadarbojās Tautas frontes laikā un uzskata, ka šī kino liecība par viņu kā ļoti jaudīgu gara spēka simbolu ir ļoti svarīga. Daini Īvānu filmā atveido Mārtiņš Upenieks.

Šonedēļ publiskots filmas "Mana brīvība" treileris, bet filmas pirmizrāde būs 28.septembrī "Forum Cinemas" un pēc tam arī kinoteātros visā Latvijā.