Situācija uz Latvijas - Baltkrievijas robežas nav vienkārša, bet tiek kontrolēta. To intervijā Latvijas Radio atzina Valsts Robežsardzes Daugavpils pārvaldes dienesta priekšnieks, pulkvežleitnants Juris Kusiņš.

Pagājušajā diennaktī mūsu valstī mēģinājis nokļūt tikai viens migrants. Pēc ārkārtas situācijas pierobežā ieviešanas no 11.augusta līdz šim rītam valsts robežsardze sadarbībā ar partneriem novērsusi 475 migrantu nonākšanu Latvijā.

Savukārt Daugavpils pārvaldes priekšnieka vietnieks, kapteinis Juris Ivanovs Latvijas Radio pastāstīja, ka lielākā daļa migrantu, kas mēģina nokļūt Latvijā no Baltkrievijas, ir no Irākas un vecumā no 20 līdz 30 gadiem. Un pārsvarā visi atzīstot, ka viņi pāri robežai ir nosūtīti piespiedu kārtā, Baltkrievijas varas iestādēm liedzot atgriezties mītnes zemē.

Latgalē turpina arī meklēt ēkas aizturēto robežsškērsotāju izmitināšanai. Lai risinātu Latvijas-Baltkrievijas robežšķrsošanas krīzi, Latgales vietvarām bija jāpiedāvā ēkas, kur vajadzības gadījumā izmitināt aizturētos robežpārkāpējus. Daugavpilī aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā vietas ir, bet patvēruma meklētāju centrā „Mucenieki”, kapacitāte ir izsmelta. Citi Latgalē piedāvātie varianti neatbilst prasībām.

Ēkai ir jābūt ar centrālo apkuri, ar ēdināšanas iespējām un telpām ir jābūt tādām, lai varētu ievērot epidemioloģisko drošību. Kā ideālākais variants būtu dienesta viesnīcas tipa objekts.