Jau ierasts, ka Anatomijas muzejs veido sadarbības projektus ar māksliniekiem, bet šogad tas uzsācis vēl nebijušu praksi. Proti, kopš janvāra muzejā rezidē jeb uz vietas strādā māksliniece Laimdota Malle, kura veido mākslas darbus, iedvesmojoties no muzeja kolekcijas. Viņas darbošanos caur stikla durvīm var vērot arī ikviens muzeja apmeklētājs. Sākot no rītdienas, radošā procesa smalkumus būs iespēja redzēt daudz plašākam skatītāju lokam, jo katru piektdienu notiks stundu garas tiešraides no Anatomijas muzeja. Tās varēs vērot muzeja "Facebook" kontā no pulksten 14.00 līdz 15.00.

Anatomijas muzeja vadītāja Ieva Lībiete, kas man dod iespēju parunāties ar Laimdotu Malli un redzēt viņas darbnīcu arī no iekšpuses. Tā ir ļoti interesanta pasaule. Līdzās mākslinieka piederumiem uz galdiem redzamas lupas, knaibles un stieples, plītiņa un katli, kuros kausē vasku un parafīnu, kā arī kaulu un atsevišķu skriemeļu atlējumi dažādos materiālos.

Tieši šobrīd uz mākslinieces darbgalda ir kādas kaulu grupas atlējums kombinācijā ar stieplēm, kas būs viens no topošā mākslas darba elementiem, stāsta Laimdota Malle.

Laimdotas Malles darbnīca Anatomijas muzejā iederas ļoti organiski, jo viņas darbos arī līdz šim varēja saskatīt ko ļoti līdzīgu šī muzeja eksponātu estētikai. Tajos bieži vien saspēlējas cilvēka ķermeņa un dabas elementi, kas ir kā simbols visa vienotajam veselumam. Darbs ar muzeja eksponātiem viņā tikai vēl vairāk apstiprinājis šo atziņu.

No dabas elementiem šobrīd darba procesā iesaistītas valriekstu čaumalas un ķērpji, kas arī radīs savu vietu topošajos mākslas darbos saspēlē ar cilvēka ķermeņa elementiem. Pati izstādes tapšana ir aizraujošiem eksperimentiem pārpilns process, tādēļ Laimdota Malle nolēmusi tajā dalīties ar plašāku skatītāju loku tiešraidēs, kas notiks vienreiz nedēļā:

Procesa rezultātā taps no dažādu elementu kopuma veidotas skulpturālas instalācijas, katra ievietota organiskā stikla ietvarā. Muzeja vadītāja Ieva Lībiete stāsta, ka iecere par mākslinieka rezidenci muzejā lolota jau ilgāku laiku un Laimdota Malle ir ļoti piemērota māksliniece to beidzot sākt arī īstenot:

Sākot no rītdienas, 23.februāra, katru piektdienu muzeja Facebook kontā būs vērojama tiešraide no pulksten 14.00 līdz 15.00. Rezidence noslēgsies maija nogalē, bet izstādi, kuras darbi būs integrēti muzeja ekspozīcijā, atklās šī gada beigās.