Šī gada pavasarī lībiešu un angļu valodā nāca klajā mūsdienu lībiešu dzejas krājums, kurā lasāmas arī mākslinieces Baibas Dambergas dzejas rindas. Savukārt septembrī atklāja Latvijas Universitātes Lībiešu institūtu, par kuru droši vien ļoti priecātos viens no šīs tautas valodas kopējiem – kultūras darbinieks teicējs un dzejnieks Pēteris Dambergs. Par lībiešu Dambergu dzimtu stāsta Pētera Damberga dēls, ārsts Valdis Dambergs, Pētera Damberga brāļa meita – māksliniece Baiba Damberga, viņas meita modes blogere Anete Ozoliņa. Ierakstā skan paša Pētera balss un Baibas Dambergas meitu dziesmas lībiešu valodā.

Pēteris Dambergs, kura 110. dzimšanas dienu pieminēs nākamajā gadā, ilgstoši strādāja par skolotāju dažādās skolās, bet sākot  no pusaudža  gadiem pats sāka pierakstīt lībiešu valodas paraugus, gan lībiešu folkloru. Dzīves laikā izdevis lībiešu sarunvalodas grāmatu, pētījusi šo valodu un darbojies pie  lībiešu vārdnīcas sastādīšanas. Tāpat arī  ļoti aktīvi iesaistījies lībiešu kultūras dzīves veidošanā un lībiešu valodas mācīšanā. Viņš bija aktīvs ansambļa „Līvlist”  dalībnieks, arī rakstījis dzejoļus lībiešu valodā un atdzejojis. Lībiešu kultūras centra veidotajā interneta lapā livones.net var lasīt, ka, pateicoties Pētera Damberga ieguldījumam lībiešu valodas leksikas apkopošanā, ir bijis iespējams 2012. gadā izdot „Lībiešu–igauņu–latviešu vārdnīcu”, kas ir līdz šim lielākais lībiešu leksikas avots.

Mutvārdu vēstures pētniece Māra Zirnīte par viņu rakstījusi: „Viņš bija neuzbāzīgs, smalkjūtīgs, lībiešu kultūras bruņinieks, kas savu pārliecību aizstāv nevis ar dūrēm, bet nelokāmi - ar visu dzīvi.”