Vai Latvijas sabiedriskajiem medijiem ir jārada orģinālsaturs krievu valodā? Diskutē "Deutsche Welle" žurnāliste Viktorija Terentjeva un Artūrs Grigorjevs no "Youtube" analītiskā ziņu kanāla "И Грянул Грэм".

"Gribam atslēgt kanālus cilvēkiem un pagrūst viņus Putina rokās, lai viņš turpina tālāk viņiem skalot smadzenes. Diemžēl, nogriežot mūsu kanālus, mūsu resursus, mēs dodam pēdējo spērienu tiem cilvēkiem mugurā," vērtē Viktorija Terentjeva.

Kultūras ministrija un atsevišķi Nacionālās apvienības frakcijas deputāti ir iesnieguši priekšlikumu likuma grozījumiem pēc dažiem gadiem vairs nefinansēt sabiedrisko mediju saturu krievu valodā. Tas nozīmē, piemēram, Latvijas Radio ceturtā kanāla likvidēšanu. Atbildīgā Saeimas komisijā šonedēļ gan vienojās pašlaik neskatīt šo priekšlikumus, 

Par šo priekšlikumu šonedēļ vērtīgu diskusiju vadīja kolēģi raidījumā ”Krustpunktā ar atbildīgajām amatpersonām.

Tomēr es, Mediju anatomijas veidotāja Dace Krejere, uzskatu, ka, neskatoties uz to, ka šo priekšlikumu steidzamības kārtā neskatīs, ir vērts runāt par to, vai Latvijas sabiedriskajiem medijiem ir jārada orģinālsaturs krievu valodā. Uz sarunu aicināju divus žurnālistus, kuri ikdienā rada saturu krievu valodā. Viktorija Terentjeva savulaik ir strādājusi gan Latvijas Radio, gan Latvijas Televīzījā, bet pašlaik strādā "Deutsche Welle". Otrs sarunas biedrs ir Artūrs Grigorjevs no "Youtube" analītiskā ziņu kanāla "И Грянул Грэм".