Šovakar Monopolā vīrs, kurš kādu dienu izvēlējās stāstīt savu dzīves stāstu pirmajā personā.  Nauda, vara un slava! Kas to var aizstāt, vaicājam bijušajam politiķim, tagad žurnālistam un rakstniekam Andrejam Panteļejevam.

Bijušais politiķis, Atmodas laika aktīvists, Augstākās Padomes un vairāku Saeimu deputāts, kā arī žurnālists un rakstnieks Andrejs Panteļējevs mācījies Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā, vēlāk - studējis Latvijas Valsts universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļā, pēc tam arī LVU aspirantūrā Teorētiskās fizikas katedrā.

Atmodas gados Andrejs iesaistījies Latvijas Tautas frontē, kļūstot par laikraksta "Atmoda" politiskās nodaļas vadītāju, pēcāk darbojies arī laikrakstā “Diena” kā  komentāru nodaļas vadītājs, rakstījis arī viedokļu rakstus.

Viņš savulaik ir bijis trīs Saeimas sasaukumu deputāts, no kurām divos vadījis partijas "Latvijas ceļš" frakciju.

Pēdējo gadu laikā Andrejs pievērsies grāmatu lasīšanai un komentēšanai, vietnes “Facebook” grupā “Izcilas grāmatas” daloties ar pārdomām un atziņām par izlasīto. Šī grupa iemantojusi daudzu cilvēku interesi, un šobrīd tās biedru skaits sasniedzis jau 29 tūkstošus.

Pagājušajā gadā intervijā žurnālā “Santa” Andrejs atzinis, ka grāmatas šobrīd esot kļuvušas par viņa labākajiem draugiem. Šī paša gada izskaņā tika izdots arī Andreja eseju krājums "Intīmi.. par grāmatām" - pārdomas un atziņas par plašu literatūras spektru – sākot ar klasiku līdz pat ļoti mūsdienīgiem darbiem.