Sporta žurnālists tik daudz saprot profesionālos sīkumus, ka rodas sajūta, vai tik viņš pats nav bijis kāda sporta veida pārstāvis. Par šo un citu šī vakara saruna Monopolā ar Latvijas TV ilggadēju sporta žurnālistu, dokumentālo filmu veidotāju, raidījumu vadītāju Dāvidu Ernštreitu.

To, ka būs sporta žurnālists, Dāvids Ernštreits zinājis jau 6. klasē. Ziņas savulaik viņš sācis lasīt Latvijas TV raidījumā "Rīta bums", lasījis sporta ziņas arī "Panorāmā", TV raidījumā “100% sports”. Ilgus gadus vada daudziem zināmo raidījumu "Sporta studija", kā arī jau vairākas sezonas dokumentālo raidījumu "Tas notika šeit". Vairāk nekā 10 reizes Dāvids strādājis arī olimpiskajās spēlēs.

Latvijas Televīzija Dāvida žurnālistikas karjerā ir viņa pirmā un vienīgā darbavieta.

Taču bez žurnālistikas Dāvids ir arī vairāku dokumentālo filmu autors. Radījis dokumentālo sporta filmu par Latvijas hokeja klubu Rīgas "Dinamo" ar nosaukumu “Mēs. Komanda”, kā arī filmu “Pauls no Kalvenes”, kas vēsta par Latvijai pirmo pasaules čempionu motokrosā - Paulu Jonasu.

Dāvida jaunākais veikums (kopā ar režisori Inesi Kļavu) ir filma “Patrīcija”, kas vēsta par par visu laiku labāko Latvijas slēpotāju Patrīciju Eiduku. Šī filma bija nominēta arī nacionālajai kino balvai "Lielais  Kristaps" kategorijā "Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma" un  arī kategorijā "Labākais montāžas režisors".

Tomēr bez žurnālistikas un režijas ir vēl kāda joma, kuru Dāvids pārzina, - viņš ir rotkaļa amata zellis.