Ne tikai kaķi un suņi ir dzīvnieki. Šodien Monopolā nevis par cilvēku, bet dzīvnieku tiesībām, un ir ļaudis, kas par tām iestājas jau šobrīd, tā piesakot mūsu attieksmes maiņu nākotnē, - “Riga Animal Save” un radio Naba “Zootēka” veidotājs Sandris Ādminis.

Sandri Ādmini pamatoti varētu dēvēt par “zvērinātu dzīvnieku advokātu”. Studējis filosofiju, savu bakalaura darbu Latvijas Universitātē veltījis tēmai par cilvēka un dzīvnieka attiecību ētiskajiem un juridiskajiem aspektiem, un kopš 2008. gada viņš darbojas kā brīvprātīgs dzīvnieku aizstāvis - pilnveidojot elektronisko enciklopēdiju “Vikipēdija”, veidojot publikācijas un blogu ar pārdomām un esejām par dzīvnieku tiesībām, kā arī uzstājoties ar runām, tostarp “TEDxRiga” konferencē.

Savulaik ar domubiedriem Sandris dibinājis organizāciju "Dzīvnieku brīvība", bet šobrīd viņš uzsācis dzīvnieku aizstāvības kolektīva "Riga Animal Save" darbību. Sociālajos medijos Sandris veido projektu “Zootēka” un tāda paša nosaukuma raidierakstu arī Latvijas Universitātes radio “NABA”, viņš ir rīkojis bezmaksas lekcijas un filmu seansus par dzīvnieku un vides aizsardzību, publiski iestājies pret kažokzvēru audzēšanu, dzīvnieku izmantošanu cirkā, medībām, uzstājies Latvijas pirmā “Klimata gājiena” atklāšanā, piedalījies arī iniciatīvās par velobraucējiem draudzīgu pilsētu, par kokiem pilsētā un citiem jautājumiem.

Sandris interesējas par sociālajām kustībām un zinātni, cenšas iedrošināt cilvēkus kļūt sabiedriski aktīvākiem, aizraujas ar mūziku, nezināmām vietām un neatrisināmiem jautājumiem. Nu jau vairāk nekā desmit gadus Sandris ir vegāns. Viņš uzskata, ka cilvēki patiesībā jau negrib nevienam kaitēt, tikai ne vienmēr viņiem izdodas izvēlēties labvēlīgāko rīcību.

Tāpat Sandris aktualizē dubultstandartus ētikā un sudzismu jeb diskrimināciju pēc sugas atšķirības, taču tas, kas ir nepieņemami sunim, ir nepieņemami arī cūkai vai jebkuram citam dzīvniekam.