Kāda mantra mani allaž noskaņo uz pārdomām, ka viss ir vienā un vienā ir viss. Arī šī vakara Monopolā mēģinām aptvert mazākā savienojumu ar lielāko. Mūsu viešņa šo pārdomu autore, grafiķe, gleznotāja, grāmatu ilustratore Māra Rikmane, kuras dienasgrāmatu "Mārdadzis" laidusi klajā izdevniecība „Latvijas Mediji”.

Māksliniece atklāj, ka dienasgrāmatu rakstījusi kopš 15 gadu vecuma un grāmatā ir tikai fragmenti un tas ir skrējiens septiņjūdžu zābakiem.

Māra Rikmane ir vērīga vērotāja, filozofe un spoža stāstniece. Dienasgrāmata ļauj ieskatīties mākslinieces dvēselē, dzīves spilgtākajos un traģiskajos brīžos; viņa izteikti apraksta tolaiku personības rakstniecībā, mākslā, mūzikā. Dienasgrāmatas stāstos dzīvojas Egils Plaudis, Knuts Skujenieks, Biruta Delle, Lolita Zikmane, Vidvuds Eglītis, Valdis Bisenieks, Lauma Reinholde, Biruta Baumane, Eižens Finks, bohēmas pārņemtie no bāra „Skapis”, spoži personāži no galerijas „M6” Mārstaļu ielā un daudzi citi. Dienasgrāmatā arī asi spriedumi par mūsdienām, filozofiskas un personiskas atklāsmes par pasaules kārtību un Visuma spēku.