“Latviešu mūziķi – ukraiņu karavīriem!” Personība, kuras enerģija un daile bieži izskan un atspoguļojas Ukrainas kara kontekstā. Šovakar Monopolā - dziedātāja, pianiste un komponiste Katrīna Gupalo.

Ukrainā arī šobrīd dzīvo Katrīnas radi, ģimene. Jautāta, kā viņiem klājas, Katrīna neslēpj, ka ir grūti, galvenokārt tāpēc, ka nav skaidrs, cik ilgi vēl turpināsies karš.

"Bija jau doma, ka viss ļoti ātri atrisināsies un dzīvosim tālāk. Bet, nē! Jau tik ilgi un neredz galu un neredz kā.

Mēs visi ticam uzvarai un es ticu uzvarai, bet man ir sajūta, kaut kam ir jānotiek, kaut kam ir jāmainās varbūt mūsos pašos kardināli, lai tā uzvara atnāktu. Jo tagad tas ir tāds bezgalīgs process, kurā mirst tūkstošiem cilvēku, iet bojā, tiek iznīcinātas dzīves," vērtē Katrīna Gupalo.

"Nē, man nav bezcerības, man ir liela cerība, bet kaut kam ir jāmainās, jo 2022. gadā visi blieza maksimumu, ko varam iedot, kā varam palīdzēt, tagad ir pagājis laiks un visi ir vairāk vai mazāk atslābuši. Kā mēs varam runāt par uzvaru tagad, ja palīdzība ir mazāka, nekā toreiz. Tagad ir jābūt vēl vairāk, nekā 2022. gadā, ja pat tad ar visu milzīgo, kas nāca palīgā no visas pasaules Ukrainai, ja pat ar šo visu enerģiju un palīdzību nesanāca izbeigt karu. Tagad tam ir jābūt vēl vairāk," pārliecināta Katrīna Gupalo.

Katrīna studējusi Rietumu Mūzikas akadēmijā Kalifornijā, Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā un Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Iespējams, ka daudzi Katrīnu iepazina kā Latvijas Televīzijas šova “Radīti mūzikai” lauerāti. Savas muzikālās karjeras laikā Katrīna radīijusi vairākus hītus un sadarbojusies ar daudziem citiem ievērojamiem mūziķiem. Piemēram, Ukrainas atbalstam Katrīna kopā ar 40 mūziķiem no Latvijas, Lietuvas, Ukrainas un Krievijas radīja dziesmu un klipu ar nosaukumu „Resistance” jeb „Pretošanās”. Šī dziesma tika nominēta Latvijas Televīzijas un Radio gada balvai “Kilograms kultūras”. Katrīnas sniegums ticis atzinīgi novērtēts arī dažādos starptautiskos konkursos, t. sk. Parīzē, Londonā un ASV.

Katrīna ir arī koncertaģentūras "Aira Laiviņa Artists" dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja. Pierādījusi sevi arī kā režisore un idejas autore izrādēs "100 gadi ar Piafu” (2015) un "Pēc Pusnakts / After Midnight” (2016), kas notikušas vairāk nekā 20 koncertzālēs Latvijas pilsētās. "Pēc Pusnakts / After Midnight” guvusi augstu britu kritikas novērtējumu Londonas "Camden Fringe” festivālā.

2022. gadā Katrīna saņēma Latvijas augstāko apbalvojumu Triju Zvaigžņu ordeni un uzstājās Valsts prezidenta pilī Rīgā. Viņa iekļauta žurnāla “Pastaiga 2023 Izcilās Latvijas sievietes” gada sasniegumu sarakstā.