Latviešu mūziķis, dziedātājs, multiinstrumentālists, komponists, vārdu autors, producents, grupas "Instrumenti" dalībnieks, vokālās grupas "Cosmos", kā arī apvienību "Nepāriet" un "Dora" izveidotājs, kuram ir savs solo projekts "Shipsea". Uzmini nu – kas tas ir? Dāmas un kungi, uz šī vakara Monopola skatuves Jānis Šipkevics.

Dziedātājs, multiinstrumentālists, komponists, producents – tikai daži no vārdiem, ar kuriem iespējams raksturot Jāni Šipkēvicu. Jāņa ceļi mūzikas pasaulē sākušies jau bērnībā – viņš mācījies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, Rīgas Doma kora skolā, pēcāk arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Skolas laikā Jānis aizrāvies ar basketbolu un snūkeru, savukārt studiju laikā – ar fotografēšanu, strādājis par sporta fotogrāfu “Neatkarīgajā Rīta Avīzē”, “Sporta Avīzē”, kā arī fotografējis dabu ornitoloģijas izdevumiem.

Laiks, kad Jānis vēl mācījās Rīgas Doma kora skolā, bija vokālās apvienības “Cosmos” dzimšanas laiks. Tajā Jānis dziedāja kopā ar Andri Sējānu, Juri Lisenko un Jāni Ozolu, pēcāk viņiem pievienojās arī Jānis Strazdiņš un Reinis Sējāns.

Vēlāk Jānis ar Reini nodibināja grupu “Instrumenti”, pēc tam tapa arī Jāņa oriģinālmūzikas projekts “Shipsea”, kā arī “Dora” un “Nepāriet”.

Ārpus šiem projektiem, Jānis komponējis mūziku kino un izrādēm, piemēram, Jaunā Rīgas teātra izrādei “Aspazija. Personīgi”.