Jau 5. jūlijā savu pirmizrādi piedzīvos vērienīgā Raimonda Paula muzikālā izrāde „Vella kalpi”. Jaunajā uzvedumā uz skatuves būs redzami turpat 60 Latvijas teātru aktieri, dziedātāji un dejotāji. Viena no lomām uzticēta dziedātājam Mikam Galvanovskim, kas šogad saņēmis "Zelta Mikrofonu". Viņš ir mūziķis un uzņēmējs, kuram gada sākumā iznāca jauns albums. Tikko nosvinējis sava kluba „The Sinners Bar” četru gadu dzimšanas dienu. Pirms gadiem 10 Miks darbojās Jura Millera izveidotajā Jaunatnes teātra bērnu un jauniešu studijā – viņš spēlēja galveno lomu Nika Matvejeva muzikālajā izrādē „Kraukšķītis”, kā arī Zigmara Liepiņa izrādē „Žanna d’Arka, bet pērn – Imanta Kalniņa un Knuta Skujenieka  izrādē „Kapteiņa Granta bērni”.

Topošajā izrādē „Vella kalpi” Miks Galvanovskis atveidos Pēteri. Izrādes foto sesijas laikā pirmo reizi uzkāpis zirga mugurā. Pats atzīst, ka zirgi viņam patīk, bet ir bail jeb izjūt pietāti. Miks stāsta, ka zirgs jutis, ka var redzēt  "džeks no manis raustās".

"Izrādē, man par laimi, zirgu nebūs. Par to nebūs jāuztraucas. Ja esmu uz savām kājām, neuztraucos ne par ko, es varu lekt, varu dziedāt, varu skriet. Kā jau var nojaust, izrādē būs daudz cīņas ainas un tieši Pēteris no šiem vella kalpiem ir kareivīgākais un drošsirdīgākais, tāpēc man ir uzticētas daudzas cīņas ainas. Par ko esmu priecīgs un par tām es vispār neuztraucos, jo zinu, ka viss būs kārtībā. Bet ja man būtu jābūt zirga mugurā, ai, es nezinu, kā tas būtu, es man liekas, katru izrādi gaidītu ar trīcošām rokām," atzīst Miks Galvanovskis.

Viņš neslēpj, ka ir bail no kaut kādām lietām, piemēram, bail no augstuma, bet daudz darījis, lai iegūtu šo adrenalīnu.

Sarunā Miks arī min, ka izrādē zobeni, ar kuriem cīnīsies, nebūs imitācija, bet īsti, tikai neuzasināti.

"Tie ir ļoti smagi zobeni, tas prasa arī kaut kādu fizisko piepūli, to visu izdarīt. Kā tas zobens, pa stipru uzsitot, atlec vai visu pārējo. Loģiski, ka tur arī var būt cilvēciskas kļūdas, bet tas tieši man visvairāk patīk, jo teātris ir dzīvs, teātris ir dzīvs organisms un tur var notikt vis kaut kas.

Arī citās izrādēs mums bijuši visādi kuriozi. Es pats esmu skrējis, kā šodien atceros, Ogrē mums bija viena izrāde, skrēju pāri skatuvei, paslīdēju un pilnīgi "izlīmējos" uz muguras. Un tad ir tā foršā sajūta ar kolēģiem, ar ko spēlē kopā, cik ļoti viņi tev palīdz iziet no šīs situācijas un saspēlējās it kā tā tam būtu jābūt," bilst Miks Galvanovskis.

Runājot par vērtībām, Miks atzīst, ka Latvija varētu būt viņa lādētājs un viņš pats - tas, ko viņa lādē." Kā es esmu prom, es neesmu vairs es pats."

Mika dzīvē bijis arī gadījums, kad gandrīz aizgājis uz viņsauli. Atgadījums mainījis paša attieksmi gan pret ģimeni, gan dzīvi. 

"Kad man bija 18 gadi, likās, ka viss dzīvē sanāk, viss iet uz augšu. Galvenā loma izrādē, visu laiku koncerti. Kamēr citi mācās, es vienkārši... es dzīvoju.

Liekas, tūlīt man visa pasaule zem kājām, es kļūšu par tādu mākslinieku. Tad arī sākas attieksme pret cilvēkiem. Es esmu teicis šos vārdus pirms tam: es biju iedomīgs tajā brīdī, kad es nebiju pilnīgi nekas. Es to ļoti labi apzinos. Vienkārši tā dzīve lika tajā brīdī kaut kā citādāk. Un tad dzīve man iedeva kaut ko atpakaļ. Dzīve mani nolika uz gultas starp dzīvību un nāvi," stāsta Miks Galvanovskis.

Tas bijis negadījums, kājā iedūries nazis un Miks pats to nemākulīgi izvilcis ārā. Labi, ka es dzīvoju pie ģimenes, atzīst Miks, jo bijis traki. Un tad...

"... viss mainījās. Tad es sapratu to, kuri man ir īstie draugi, ko nozīmē vispār draudzība un ko tev dzīvē tā spēj dot. Kas ir ģimene, kas vispār esmu es pats. Kopš tās dienas es varu pateikt to, ka mana dzīve ir izmainījusies pilnīgi, pilnīgi. Un tas, ko es visvairāk negribu, ir kādam nodarīt pāri, un tā es dzīvoju šo dzīvi. Varbūt kādam ir licies, ka es esmu kaut kādā brīdī augstprātīgāks, tad cilvēkiem gribētu pateikt, ka  pašpārliecinātība nav jājauc ar augstprātību. Bet es ļoti priecājos, ka tas dzīvē ar mani notika," atzīst Miks Galvanovskis.

Mika Galvanovska izvēlētās dziesmas:

  1. Vokālais vīru ansamblis. Vella kalpu dziesma no k/f "Vella kalpi"
  2. ansis un Aija Andrejeva. "Ir pagājis ilgs laiks"
  3. Dons. "Tukšums"
  4. Dakota. "Kurtizāņu ugunskurs"