Latvijas modes zīmols „Slow beachwear” atgriežas ar jaunu kūrorta kapsulas kolekciju „Step by Step”. Tajā iekļauti ne tikai jauni peldkostīmu modeļi, bet arī eleganti pludmales tērpi, ko dizainere Elīna Štobe prezentē Rīgas modes nedēļas laikā.

Elīna atzīst: "Mans zīmols ir īpašs ar to, ka es kā dizainere un māksliniece vēlos sievietēm atgādināt par "slow life" (angļu val. "lēnā dzīve") un mirkļa baudīšanu. Un es patiešām ticu, ka tas ir iespējams, jo tikai laimīgas, smaidīgas un ar sevi apmierinātas sievietes spēj iedvesmot gan sevi, gan arī citus cilvēkus sev apkārt."

"Priecājos, ka publika un ne tikai klātienē, kas apmeklē modes skati, bet arī sociālajā vidē un citur, ka viņi sajuta to enerģiju un to galveno domu, ar ko mēs gājām šajā modes skatē. Tas ir tas smaids, pozitīvisms, pašvērtējums un šī lēnā dzīve," atklāj Elīna Štobe.

Bet pati atzīst, ka ir strauja raksturā un šī izvēle ir atgādinājums sev.

"Tas ir tāds atgādinājums pašai sev, ka man noteikti arī ir jāmācās, un ar katru dienu es mācos dzīvot šo lēno dzīvi, iedziļināties sevī, iemīlēt sevi. Es tiešām novēlu katrai sievietei sastapties ar īsto sevi. Un tad tā dzīvē kļūst lēnāka, viņa neviļus kļūst lēnāka."

Šī sapratne nāk ar laiku un Elīna atzīst, ka viņa līdz tai nonākusi "piespiedu kārtā labprātīgi".

"Manā dzīvē noteikti ir bijuši mirkļi, kad sapratu, ka man ir jāparūpējas par sevi un ka es gribu būt pati, ka es gribu būt Elīna. Ka es vēlos būt vesela, laimīga un iedvesmojoša pati sev. Tad dažreiz nākas pieņemt kaut kādus var būt pārāk kardinālus lēmumus, bet katrā ziņā es nenožēloju par šiem lēmumiem arī apturēt zīmola uz divarpus gadiem. Tas bija drosmīgi," atzīst Elīna Štobe.

Tieši tāpēc tagad var teikt, ka Elīna ir atgriezusies, un pati atzīst - ar dubultu jaudu.

Lai gan modes industrijā Elīna strādā visu mūžu, tieši par stilisti vai dizaineri viņa nekad nav mācījusies. Liepājas Universitātē viņa apguvusi kultūras vadību, savukārt Liepājas Mākslas koledžā – vides dizaina jomu. Viņa sevi sauc par totālu liepājnieci; kurzemnieku spītība, tiešums, mākslinieciskums – tas viss trāpīgi raksturo Elīnu.

Atminoties bērnību, Elīna vērtē, ka bijusi neatlaidīga un nekas arī nav mainījies.

"Es tāda pati arī esmu šobrīd - diezgan spītīga, dažreiz pat pret vēju dodos uz priekšu, vienkārši šobrīd es to dara mazliet gudrāk," uzskata Elīna Štobe. "Jaunībā, bērnībā, tīņa gados, man liekas, vēlējos redzēt sevi visur. Pamēģināt aktiermeistarību gleznot, zīmēt, defilēt - visas radošās izpausmes, kādi kādas vien, manuprāt, varēja, tai skaitā mākslas vingrošana, dejošana.

Es visu to vēlējos saprast, izprast, pamēģināt, lai izkristalizētu to, kas man patiešām patīk. Līdz ar to, tad, kad es sapratu, ka mode ir mans aicinājums, ka es esmu mode, ka es spēju radīt un kādu labsajūtu un kaifu es saņemu no tā radīšanas procesa, tad, kad to arī novērtē kāds cits, tad man viss vienkārši sāka salikties."

Viņa arī neslēpj, ka ne vienmēr viss bijis tik vienkārši. Ir bijis laiks, kad nācies izbraukt no Liepājas 3-4 naktī, lai jau septiņos no rīta būtu Rīgā uz filmēšanu un veiktu stilistes darbu.