Man patīk spēlēties ar formātiem. Izdevusies fotogrāfija man ir arī dzejolis, kino filma loģiski filozofisks traktāts, psihoanalīze. To saka Monopola viešņa - jauna talantīga māksliniece, kuru sabiedrība vairāk iepazinusi kā dzejnieci, Marija Luīze Meļķe.

Dzejniece un māksliniece Marija Luīze Meļķe ir dzimusi Cēsīs, skolojusies Jaņa Rozentāla Mākslas skolā. Šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijā.

Dzejas lasījumos un performancēs Marija Luīze piedalās jau kopš 2015.gada, bet viņas pirmā dzejas publikācija - “Neesam nekādi putni” - interneta žurnālā “Punctum” bija 2017.gada jūnijā.

Marija Luīze vairākkārt piedalījusies neatkarīgo teātru izrāžu veidošanā, 2020.gadā kopā ar Kristu Burāni un Lailu Burāni, Kirilu Ēci un Raimondu Ķirķi ieguvusi "Spēlmaņu nakts" balvu nominācijā "Gada sasniegums oriģināldramaturģijā" par “Dirty Deal Teatro” izrādi “Netikumīgie”.

Vēl viena no Marijas Luīzes darbības jomām ir publicistika, un šobrīd aktīvi darbojas literārā žurnāla “Žoklis” redakcijā.

Marija Luīze bijusi arī scenārija līdzautore 2022.gada Matīsa Kažas filmai “Neona pavasaris”, kurā attēlojusi arī Laines lomu. 

Šī gada jūnijā klajā nācis Marijas Luīzes Meļķes pirmais dzejas krājums “Nerealizēto potenciālu klubs”.