Norvēģu rakstnieka Justeina Gordera stāstu „Ziemassvētku noslēpums” par meitenīti Elizabeti, kura kopā ar ganiem, aitām, austrumzemju gudrajiem un eņģeļiem dodas no Norvēģijas uz Betlēmi, lai sagaidītu Kristus piedzimšanu, 2001. gadā 24 stāstos iestudēja Radioteātris. Šo darbu kopā ar aktieriem ierunāja arī Latvijas Radio cilvēki. Atmiņās par šo iestudējumu dalīsies tā toreizējā producente Diāna Bērza (attēlā kopā ar grāmatas autoru Justeinu Gorderu) un toreizējā literāro raidījumu redaktore Liega Piešiņa.

„Dzīve izauklē grāmatu. Nevis grāmata – dzīvi,” tā kādā savā darbā ir teicis norvēģu rakstnieks Justeins Gorders un šo viņa atziņu gan liels gan mazs var labi saprast, izlasot rakstnieka stāstu „Ziemassvētku noslēpums”. Stāstu par meitenītes Elizabetes ceļojumu no Norvēģijas uz Betlēmi, kurp viņa dodas kopā ar ganiem, aitām, austrumzemju gudrajiem un eņģeļiem, lai sagaidītu Kristus piedzimšanu. Šī grāmata pirms 15 gadiem tika izdota latviešu valodā un nonāca toreizējās literāro raidījumu redaktores Liegas Piešiņas uzmanības lokā, un tā 2001. gadā Adventes laikā Latvijas Radio tapa tam brīdim vēl nebijis iestudējums, kas skanēja katru dienu un kurā kopā ar Latvijas teātru aktieriem piedalījās arī Radio darbinieki.

Toreiz iestudējumā piedalījās aktieri Ints Burāns, Kaspars Znotiņš, Leonīds Grabovskis, Artūrs Skrastiņš, bet galvenās lomas ierunāja Dita Lūriņa - mazā meitene Elizabete un Juris Bartkevičs - eņģelis Efiriēls. Kā atceras Juris Bartkevičs, lasot šo darbu bijusi laba sajūta un labā atmiņā palikuši tie jocīgie eņģeļu vārdi – Efriēls, Umuriēls, Curuciēls, Joakēls …utt

Pie iestudējuma strādāja vesela radio režisoru komanda - Antonija Apele, Imants Skrastiņš un galvenā režisore darbā ar aktieriem bija Irēna Cērmane un darba producente - Diāna Bērza.

Jāteic gan, ka tagad uzrunātie radiokolēģi nevar dalīties košās atmiņās par darbu pie šī ieraksta, bet daļa no viņiem atceras, ka stāsts iepaticies, un pateicoties šiem lasījumiem, radiocilvēki arī sev iegādājušies šo grāmatu.

Jāpiebilst, ka minētais iestudējums saņēma balvu kā 2001. gada labākais mākslinieciskais radio raidījums. Savukārt Diāna Bērza septiņus gadus pēc šī iestudējuma tapšanas nejauši satikās ar grāmatas autoru.